698481241 sprawdź zanim odbierzesz

698481241

Czy ciebie również męczył numer komórkowy 698481241? A może nie kojarzysz tego numeru, ale lubisz odnotowywać wszelkie spamujące numery na wypadek, gdyby w przyszłości nadarzyła się okazja do rozmowy z osobą spod tego numeru? Jak w ogóle radzić sobie ze spamem telefonicznym, co robić, aby go ograniczać? Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w tym artykule.

Przede wszystkim pamiętaj, że najlepszą obroną na spam telefoniczny jest… nieodbieranie połączeń od nieznanych numerów! Niech od dziś będzie to dla ciebie święta zasada, której będziesz się trzymał. Dlaczego lepiej nie odbierać niż odebrać i ewentualnie, zgodnie z zasadami savoire-vivre’u powiedzieć, że nie jest się zainteresowanym? Już tłumaczymy. Gdy odbieramy, często spotykamy się z głuchą ciszą w słuchawce. Jest to nic innego, jak zjawisko „głuchego telefonu”, polega ono na tym, że jest zbierana informacja na temat twojego numeru, ustalany jest fakt, czy twój numer wpisuje się do numerów aktywnych, posiadających aktywnego użytkownika, który odbierze telefon i stanie się celem transakcji. Gdy zdecydujesz się odebrać połączenie od nieznanego numeru, narażasz się na ryzyko sprowadzenia na siebie jeszcze większego spamu – bo potwierdzasz w ten sposób aktywność swojego numeru, jego czynność, aktualność.

Rozumiemy jednak, że znajdziemy takie osoby, które, niestety, nadal nie otrzymują powiadomień w przypadku połączeń przychodzących, takie jak powiadomienia o spamie. Jest to krótka informacja, która wyświetla się przy połączeniach od obcych numerów, gdy jest podejrzenie, że dzwoni do ciebie kolejna firma telemarketingowa i ma być ci złożona oferta konsumencka. Wówczas wiesz już, że nie musisz odbierać.

Tak jak zostało już wspomniane, niestety, nie każdy ma tę funkcję w swoim smartfonie, dlatego tak ważne jest, aby – w razie gdy musisz odebrać, ponieważ twoja praca lub styl życia wymaga odbierania połączeń, nawet od nieznanych numerów – korzystać z wyszukiwarek internetowych, w których możesz ocenić dany nękający numer, wystawić mu komentarz i w ten sposób dołożyć kolejne istotne dane do już tych zebranych.

Numer 698-481-241 sprawdziliśmy na jednej z takich stron. Jest to nieznany-numer. Na tej stronie czytamy, że podany wyżej numer, należy do sieci T-Mobile Polska. Został zidentyfikowany jako potencjalne oszustwo, związane z Orange. Numer został oceniony przez większość użytkowników negatywnie. Był wyszukiwany aż 1972 razy, ostatni raz zaledwie parę sekund temu. W dziale komentarzy czytamy, między innymi: „Automat spamer, nie odbierać”, „Spam, dzwoni co 15 minut”, „Spam, wydzwania natrętnie od kilku dni”, „Mężczyzna, podaje się za osobę z Orange”, „Po odebraniu rozłącza się” czy „Spam.”

Jak widzisz, w sekcji komentarzy, można zebrać wiele szczegółowych informacji na temat nękającego numeru. Pamiętaj więc, aby również z tej możliwości korzystać i wystawiać opinie – pomagasz w ten sposób i sobie, i innym. Zachęcamy cię też do zajrzenia na strony, takie jak odebrac.pl czy numerytelefonu.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *