814468537 dzwoni i nie wiesz kto?

814468537

Z pewnością ciebie też dotyczy spam telefoniczny. Nic dziwnego, to w ostatnim czasie bardzo popularny sposób na próbowanie złapania klienta. Niestety, najczęściej jesteśmy niezainteresowani, a obce połączenia nadal się pojawiają, denerwują nas. Nie chcemy już więcej mieć z tym do czynienia, ale nie bardzo wiemy, co zrobić, aby spamu nie było. A co, jeśli rozwiązanie jest naprawdę bardzo proste, a ty nadal na nie nie wpadłeś? Okazuje się, że najprościej jest zwyczajnie… nie odbierać! Ot, cała filozofia. A my ciągle główkujemy, jak to zrobić. Bijemy się z myślami, co ktoś pomyśli, że może dzwoni jednak ktoś znajomy, a nie telemarketer… nie mówiąc o osobach, które mają swoje firmy i odbieranie obcych połączeń jest wręcz ich obowiązkiem. No, właśnie, czasem to zignorowanie nie wystarcza, bo co zrobić w takich sytuacjach, gdzie to życie dyktuje nam obowiązek podniesienia słuchawki?

Niektórzy mają już to szczęście, że ich smartfon sam filtruje niebezpieczne połączenia. Wyświetla się wówczas komunikat „podejrzenie spamu” lub „próba oszustwa” i już wiemy, że najlepiej jest zignorować taki telefon. Co, jeśli jednak ktoś nie posiada takiej funkcji? Rzeczywiście, może być trudniej. Ale nie jest niemożliwe, by z tym spamem nie walczyć.

My proponujemy bardzo sprawdzony sposób – szybkie weryfikowanie numeru przez wpisanie go do przeglądarki. Gdy to zrobisz, masz przed sobą naprawdę wiele pomocnych informacji. Nie tylko takich ogólnych, ale również bardziej szczegółowych – tych, zamieszczanych przez użytkowników w postaci komentarzy. To kopalnia wiedzy na temat nękającego numeru. Dobrze byłoby, gdybyś też korzystał z takich stron, gdzie możesz ocenić i zostawić kilka słów na temat rozmowy z danym numerem. To bardzo ułatwia innym osobom podjęcie decyzji, czy powinny kliknąć zieloną słuchawkę, czy nie.

My w ten sposób sprawdziliśmy numer 814468537. Jest to jeden z najbardziej spamujących numerów w ostatnim czasie. Dowiedzieliśmy się, że jest to numer stacjonarny, należący do strefy numeracyjnej Lublin. Jest on oceniany negatywnie przez użytkowników. Był wyszukiwany aż 9955 razy, ostatnio zaledwie kilka sekund temu. W komentarzach czytamy: „Przedstawiła się jako Ewelina Pisarczyk. Rzuciła parę razy <dzień dobry> i się rozłączyła”, „Przedstawiła się jako Pisarczyk, czy jakoś tak, po czym się rozłączyła. Spam”, „Naciągaczka, nie odbierać!!!”, „Automat z naciąganą ofertą”, „Nagranie „halo, dzień dobry, halo” i się rozłączył”, „Już do mnie dzwonili tylko z numeru z końcem -36”, „Przedstawia się jako wirtualny doradca Karolina Pisarczyk lub Pisarczuk i oferuje pomoc, bo „należy się Pani dofinansowanie za energię”, „Po odebraniu słychać tylko muzykę, nikt się nie odzywa. Spam!”, „Wyłudzanie informacji, nie odbierać”, „Google informuje, że to spam. Jak się oddzwania, to informacja po angielsku, że nie może odebrać połączenia, zadzwoń później…”, „Blokować, spam.”

Jak widzisz, w komentarzach znajdziesz dużo szczegółowych informacji na temat połączeń. Wiadomo już, że najczęściej po drugiej stronie odzywała się wirtualna konsultantka, która rozłączała się bardzo szybko. Możliwe, że w ten sposób chciała wyłudzać dane, a może zbierała informację na temat numeru – aktywny, czy nie.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *