696910331 dzwoni cały czas?

696910331

Czy spotkałeś się z tym, że dzwoni do ciebie zupełnie obcy numer, ty akceptujesz połączenie, a po drugiej stronie słyszysz tylko ciszę i po chwili rozmowa się kończy? To zjawisko tak zwanego głuchego telefonu. Jest w pełni zaplanowanym, świadomym działaniem i ma na celu weryfikację poszczególnych numerów telefonu. Numery osób, które odbierają połączenia, są oznaczane jako numery „aktywne.” Oznacza to, że spam telefoniczny będzie się powtarzał w przypadku tych numerów, ponieważ telemarketerzy wiedzą już, że to są potencjalni klienci, można próbować się z nimi połączyć i najpewniej odbiorą. Jaki z tego wniosek? Jeśli zastanawiałeś się, jaki jest najlepszy sposób na zwalczanie spamu telefonicznego, właśnie to odkryłeś! Najwłaściwiej jest po prostu zignorować połączenie. Fajną pomocą jest również filtr antyspamowy. To nowa funkcja w smartfonach, nie posiada jej każdy. Polega na tym, że gdy dzwoni obcy numer, wyświetla się komunikat: „podejrzenie spamu” lub „podejrzenie oszustwa” – wtedy już wiesz, że nie warto podnosić słuchawki. Niestety, nie każdy ma włączoną tę funkcję, więc nie ma pewności czy odrzuca spam, czy może kogoś znajomego. Warto więc zaangażować się też w inną formę walki ze spamem telefonicznym – zalecamy identyfikowanie nękających numerów telefonów poprzez wpisywanie i wyszukiwanie ich w przeglądarce. Dzięki temu nie tylko dowiesz się więcej o danym numerze, ale również sam będziesz mógł podzielić się z innymi swoimi doświadczeniami. To ważne, bo wiele osób nadal nie ma świadomości, jak niebezpieczne bywają obce połączenia. Zwłaszcza, gdy jesteś osobą starszą/samotną, nie masz rozeznania i zwyczajnie wierzysz w to, co mówią do ciebie telemarketerzy, a najczęściej (niestety) oszuści.

Dlatego właśnie dziel się tym, co wiesz na temat spamerskich numerów, a także uświadamiaj swoich bliskich o konsekwencjach odbierania nieznanych połączeń.

Aby przedstawić ci, jak przedstawia się wyszukiwanie numerów w sieci, jakie informacje można z łatwością odszukać, wpisaliśmy w przeglądarce jeden z bardziej natrętnych numerów w ostatnim czasie (może go znasz?): 696910331. To numer komórkowy, zarejestrowany w sieci T-Mobile Polska. Został zidentyfikowany jako głuchy telefon (zjawisko, które opisaliśmy wcześniej). Numer ma negatywną reputację, dlatego że większość użytkowników oznaczyło go jako numer negatywny. Był wyszukiwany aż 20845 razy, ostatnio zaledwie kilkanaście sekund temu. W komentarzach, których jest ponad 100, czytamy, między innymi: „Złodzieje danych osobowych”, „Sprzedają kapsułki z kolagenem i wyłudzają dane. Kiedyś już miałam taki telefon, prosiłam o wykreślenie z listy i jak widać numer wrócił… Blokować!!!”, „Kilka dni temu wziąłem zupełnie nowy numer telefonu, więc zastanawiam się, kto tym oszustom i naciągaczom dał mój numer. Albo operator, albo bank, innej opcji nie ma”, „Darmowe próbki kolagenu. Numer mają z przychodni – jak pytam której, to proponuje wypisanie się. CHAMSTWO i działanie niezgodne z prawem!!!”, „Szukają starszych ludzi do naciągania.”

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *