579572784 bardzo natrętny

579572784

Czy ty również posiadasz telefon komórkowy? Ba, pytanie! Oczywiście, że tak! Pytanie, jak ci się z nim funkcjonuje? Czy potrafisz korzystać z niego z głową, czy nadużywasz telefonu komórkowego? Czy używasz go do praktycznych zadań, czy jednak dominuje rozrywkowość? Te i wiele innych pytań możemy zadać użytkownikom telefonu. Dziś jednak skoncentrujemy się na – czy i jak bardzo przeszkadza ci spam telefoniczny? Zakładamy, że przeszkadza i to jednak bardzo! A jeśli tak, nie zwlekaj dłużej – zapoznaj się z treścią naszego artykułu. Przestrzegamy w nim przed konkretnym numerem, który ostatnimi czasy nadużywa dobroci ludzi i jest głównym czynnikiem spamu w ostatnim tygodniu. Czy chcesz się dowiedzieć, co to za numer?

Spam telefoniczny jest zjawiskiem znanym już od paru ładnych lat. Wydzwaniające obce numery nie tylko absorbują naszą uwagę, zabierają czas, ale są zwyczajnie irytujące, niepotrzebne i – bo tak również bywa – niebezpieczne. Telemarketerzy i oszuści naciągają nas na koszta, co okazuje się być niezgodne z prawem i wbrew naszej woli. Powinniśmy zatem ograniczyć podawanie naszych danych, zwłaszcza numeru telefonu, a połączenia przychodzące od nieznanych numerów – odrzucać, blokować i oznaczać na stronach do tego przeznaczonych jako spam. W ten sposób pomagamy innym użytkownikom odkryć prawdę, kto kryje się za danym numerem. O jakich stronach mowa?

W sieci na portalach typu: nieznany-numer lub ktoto.info z łatwością możemy wpisać, następnie wyszukać dany numer i dowiedzieć się, kto się za nim kryje. Dowiemy się też, jak numer ten został oceniony przez innych użytkowników, jak komentują jego działalność, ile razy był wyszukiwany, jaką ma reputację. Dzięki temu jesteśmy w stanie określić, czy następnym razem należy połączenie od tego konkretnego numeru przyjmować czy odrzucać, a także, czy powinniśmy go zablokować. Takie strony potrafią niesamowicie ułatwić życie.

Na przykładzie konkretnego numeru przedstawimy wam, jak takie strony działają. Numer 579572784 na portalu nieznany-numer został wyszukiwany 21294 razy. To ogromna liczba i oznacza, że w takim razie wiele osób chciało się dowiedzieć, dlaczego ktoś spod tego numeru dzwonił właśnie do nich. Oprócz tego dowiadujemy się, że jego ocena jest neutralna – to oznacza, że widocznie nie stwarzał aż takiego niebezpieczeństwa, jak czasami niektórzy telefoniczni oszuści potrafią stworzyć. Na stronie widnieje również informacja, że dana kombinacja liczb była sprawdzana ostatnio zaledwie parę sekund temu. W komentarzach czytamy: „10 razy dziennie. Zablokowany” , „Próba wyłudzenia pieniędzy poprzez aplikację podszywającą się pod kuriera. W trakcie rozmowy wydało się, że rozmawiam z Ukraińcem.”, „Yves Rocher promocja urodzinowa. Dość namolny. Dzwoni na kilka dni przed datą urodzin i na kilka dni po” czy „Bardzo namolny.” Użytkownicy dodawali komentarze na temat tego numeru od piętnastego lipca aż do dzisiaj.

Jak widzisz, sprawdzanie numerów nie jest takie trudne, a wręcz dość intuicyjne i daje ci szerokie pole do podejmowania samodzielnych decyzji – odbierać czy nie odbierać, zgłaszać czy nie zgłaszać numeru…

Życzymy ci powodzenia!

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *