799679853 nie wiesz kto to?

799679853

Nie lubisz, gdy obcy numer znów wyświetla się na ekranie twojego smartfona? Zastanawiasz się, czy powinieneś odebrać, czy może lepiej zignorować przychodzące połączenie? Pamiętaj, że istnieje zjawisko tak zwanego „głuchego telefonu.” Czy wiesz, na czym ono polega? Już wyjaśniamy: kiedy dzwoni do ciebie obcy numer, ty postanawiasz odebrać, a po drugiej stronie słyszysz ciszę, a po chwili trzask, oznaczający rozłączenie. Myślisz wtedy: „Ach, zapewne pomyłka”, jednak nic bardziej mylnego! Jest to w pełni świadome, zaplanowane, przemyślane działanie, mające na celu weryfikację numerów – czy są one numerami aktywnymi, czy nie. Jak się domyślasz, odbierając, nadajesz prostu komunikat – jesteś numerem aktywnym, a więc takim, do którego można dzwonić z propozycjami konsumenckimi. Czy teraz rozumiesz, dlaczego lepiej jest nie odbierać? Nawet, jeśli twoim założeniem jest, że gdyby okazało się, że dzwoni telemarketer, ty grzecznie odmówisz mu rozmowy. Spisujesz wtedy swój numer na straty, bo spam telefoniczny będzie się rozpowszechniał. Co następnym razem zrobisz – odbierzesz czy nie?

Możliwe, że twój tryb życia, rodzaj wykonywanej pracy nie pozwala ci jednak na ignorowanie połączeń przychodzących od obcych numerów. Czujesz obowiązek odbierania każdego telefonu. W takiej sytuacji, jeśli nie masz włączonej opcji filtrowania spamu, rzeczywiście może być ci ciężko. Funkcja filtrowania spamu o tyle ułatwia życie, że gdy dzwoni do ciebie obcy numer, w razie spamu, zostajesz o tym poinformowany przez wyświetlony komunikat: „Podejrzenie spamu.” Zorientuj się, czy możesz uruchomić tę funkcję w swoim smartfonie.

Kiedy jednak nie masz możliwości korzystania z niej, pamiętaj o tym, że ważne jest weryfikowanie numerów w internecie. Dzięki temu sam dowiadujesz się więcej o irytującym numerze, ale sam też możesz podzielić się swoją wiedzą, doświadczeniami na jego temat. To bardzo pomocne, bo inni użytkownicy w ten sposób porównują własne doświadczenia z poszczególnymi numerami, zapisują niebezpieczne numery w skrzynce kontaktowej, a często ostrzegają też swoich bliskich przed połączeniami, w wyniku których może dojść do przestępstwa. Nadal nie brakuje oszustów telefonicznych, którzy metodą „na wnuczka” czy „na policjanta” starają się wyłudzić pieniądze, zwłaszcza od osób starszych i samotnych.

Aby przedstawić funkcjonowanie takich stron, poszukaliśmy informacji na temat numeru 799679853. Jest to numer komórkowy, zarejestrowany w sieci Orange Polska. Został on zidentyfikowany jako oszustwo bankowe. Numer jest oceniany negatywnie przez użytkowników. Wyszukiwany był aż 12610 razy, ostatnio zaledwie kilkanaście sekund temu. W komentarzach czytamy: „Dzwoni po kilka razy dziennie. Nie odbieram”, „Oszustwo. Podają się za bank PEKAO. Wyłudzanie danych.”, „Podają się jako pracownik banku PEKAO, oszuści”, „Nie odebrałem, bo nie odbieram spoza książki. Jak widać, słusznie”, „Uważam, że to oszust. Jak powiedziałem, że jestem ostrożna i przez telefon nie podaję danych, natychmiast się rozłączył”, „Dzwonił facet, przedstawił się. Powiedział, że z banku Pekao. Poprosiłem, żeby powtórzył, a on się rozłączył.”

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *