699823044 dzwoni o różnych porach?

699823044

Czy znów dzwoni do ciebie obcy numer, a ty nie wiesz – odebrać czy nie? A może to numer 699-823-044, bardzo spamujący w ostatnim czasie? Jeżeli ciebie też dręczy, przeczytaj artykuł, by dowiedzieć się czegoś więcej o tym numerze.

Jak to jest, że gdy odbieramy, często spotykamy się z głuchą ciszą w telefonie i bardzo szybko ktoś się rozłącza? Czy wiesz, co to jest? To zjawisko tak zwanego „głuchego telefonu.” Jest ono w pełni świadomym, zaplanowanym działaniem, mającym na celu weryfikację poszczególnych numerów i określeniu, które z nich są numerami aktywnymi – a więc takimi, którym można składać propozycje konsumenckie. Czy teraz rozumiesz, że gdy odbierasz, zostajesz automatycznie zapisany jako numer aktywny, dzięki czemu możesz spodziewać się zwiększonego spamu w kolejnych dniach? Tak, niestety, właśnie w ten sposób przykładasz rękę do tego, czego tak nie znosisz – do spamu. Możesz być pewien, że im częściej odbierasz, tym spam częściej będzie się powtarzał. I odwrotnie również to działa – im częściej decydujesz się na zignorowanie nieznanego połączenia, tym rzadziej będą się one zdarzać. No, chyba że prowadzisz własną działalność i oczywiście zależy ci na jak największej liczbie telefonów! Ale to zupełnie inna działka.

Pamiętaj, że poza ignorowaniem i nieodbieraniem telefonów, powinieneś zwrócić uwagę na rozpowszechnianie swoich danych. Jak często podajesz swój numer telefonu? Dlaczego i komu? To naprawdę ważne. Jeśli tylko możesz, ogranicz zostawianie swojego numeru w sieci na każdej możliwej stronie. Jeśli tylko masz taką możliwość – podaj zamiast numeru adres e-mail. Przy czym skrzynka mailowa też może być oddzielna od właściwej – po prostu zastanów się nad rejestracją konta e-mail tylko pod potrzeby konsumpcyjne.

Zalecamy również sprawdzanie poszczególnych numerów telefonu w internecie. To świetny sposób na ustalenie, kto dzwonił i czemu. Nie tylko sam dowiesz się wielu rzeczy, ale również będziesz mógł podzielić się swoją wiedzą o danym numerze na forach internetowych. Jest to o tyle istotne, że przekazując informacje dalej, poszerzasz bazę danych i uwierzytelniasz je. Dzięki temu inni użytkownicy będą mogli mieć pewność, że dany numer dzwoni zazwyczaj w sprawach takich i takich, a inny w jeszcze innych. Możesz określić też stopień bezpieczeństwa numeru, oznaczyć go jako „irytujący” lub „niebezpieczny.” To również duże ostrzeżenie dla innych.

Numer 699823044 to, według danych z Internetu, numer komórkowy zarejestrowany w sieci Netia. Został on zidentyfikowany jako potencjalne oszustwo związane z fotowoltaiką. Był wyszukiwany aż 6775 razy, ostatnio zaledwie kilka sekund temu. Reputacja numeru została oznaczona jako „negatywna”, ponieważ większość użytkowników tak właśnie oceniała numer. W komentarzach czytamy, między innymi: „Zboczona babka, namawia na intymne spotkania”, „Próba wyłudzenia danych osobowych pod przykrywką badań (spirometria)”, „Podają się za ogólnopolskie centrum dofinansowań – tyle że coś takiego nie istnieje. Naciągacze, proponują darmową wycenę fotowoltaiki.”

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *