735961298 ciągle do ciebie wydzwania?

735961298

Czy ciebie też dosięga spam telefoniczny? Beznadziejne pytanie! Z pewnością. Kogo nie dosięga! Pytanie jednak, co w takiej sytuacji robisz, jak sobie z tym radzisz i czy potrafisz, i chcesz walczyć z tym irytującym zjawiskiem? A może ty już doskonale wiesz, jak należy się zachowywać? Jeśli tak, to proponujemy ci zapoznać się z naszymi trikami w tym temacie – zobaczysz, czy wszystkie je już znasz i również wykorzystujesz na co dzień.

Niestety, nadal wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z niebezpieczeństwa, z jakim wiąże się spam telefoniczny. Może doświadczyły tego osoby, które mają w rodzinie bliskich w podeszłym wieku. To bardzo łatwe, aby zmanipulować starszym, często mieszkającym samotnie człowiekiem, dlatego właśnie powinniśmy uświadamiać, uświadamiać i jeszcze raz uświadamiać w kwestii spamu telefonicznego. Nie zostawiać nikogo na lodzie, a otwarcie mówić, dlaczego nie powinno się odbierać połączeń od nieznanych numerów, a na ich wiadomości SMS w ogóle nie odpowiadać ani, co gorsza, nie klikać w linki, które często podsyłają. Kliknięcie najczęściej kończy się kradzieżą pieniędzy z konta lub kradzieżą danych i haseł do kont.

Właśnie dlatego informujemy – uważaj na wszelkie połączenia z nieznanych źródeł. Najlepiej będzie, gdy zignorujesz takie telefony, nie będziesz ich odbierał. Dlaczego aż taka skrajność? – zapytasz, a my odpowiemy: dlatego, że możesz paść ofiarą „głuchego telefonu” i znów rozpoczniesz błędne koło. Głuche telefony polegają na tym, że zbierają informacje o danym numerze – gdy odbierasz połączenie przychodzące od obcego numeru, zostajesz zidentyfikowany jako numer aktywny. Zostajesz odnotowany w systemie i dlatego połączenia od obcych numerów powtarzają się – telemarketerzy zdają już sobie sprawę, że mogą cię męczyć kolejnymi ofertami konsumenckimi.

Czasem jednak bywa tak, że twój tryb życia i/lub rodzaj pracy, jaki wykonujesz, nie pozwala ci na tak beztroskie ignorowanie telefonów, wszak za każdym połączeniem może kryć się zniecierpliwiony klient. Rozumiemy to, dlatego w takich sytuacjach proponujemy kierować się powiadomieniami o spamie – które w najnowszych smartfonach wyświetlają się, gdy dzwoni numer spamujący – a, jeśli takie powiadomienia się nie wyświetlają, korzystanie na szeroką skalę z możliwości weryfikowania numerów przez przeglądarkę internetową. W ten sposób nie tylko sam dowiesz się, kto ukrywa się pod danym numerem, ale sam będziesz mógł zarzucić feedbackiem po ewentualnej rozmowie z osobą czy botem, który przeprowadzał z tobą dialog przez telefon.

Dla zobrazowania, jak działają takie strony, czego jesteśmy w stanie się z nich dowiedzieć, wpisaliśmy jeden z bardziej spamujących numerów w ostatnim czasie – 735961298. Dowiedzieliśmy się dzięki temu, że jest to numer komórkowy, zarejestrowany w sieci T-Mobile Polska. Numer jest oceniany przez użytkowników jako numer neutralny. To oznacza, że nie stanowi większego zagrożenia, ale jednak dzwoni. Był wyszukiwany aż 587 razy, ostatnio zaledwie chwilę temu. W komentarzach czytamy: „Przedstawia się, że z Zusu. Chcąc zadzwonić – nie odbiera” i „Kurier DPD”.

 

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *