694181307 dzwoni rano i wieczorem?

694181307

Z pewnością spotkała cię nie raz sytuacja, w której dzwoni do ciebie obcy numer lub wysyła wiadomość tekstową SMS. Co wtedy robisz? Czy umiesz podjąć jakąś racjonalną decyzję? Odebrać, nie odebrać? Co zazwyczaj zwycięża? Zasada dobrego wychowania, to, że trzeba odebrać i najwyżej powiedzieć, że nie jest się zainteresowanym rozmową, jest dla ciebie ważniejsze niż tak naprawdę… własne bezpieczeństwo? Nie powinno tak być! Czy wiesz, że odbierając, dajesz feedback osobom dzwoniącym, że jesteś numerem aktywnym i w ten sposób napędzasz zjawisko spamu telefonicznego? Niestety, ale tak właśnie to działa. Im częściej odbierasz od telemarketerów, tym częściej możesz się takich połączeń spodziewać. Może więc warto zastanowić się nad ograniczeniem odbierania telefonów?

Gorzej, jeśli jesteś osobą, która prowadzi taki tryb życia lub po prostu pracuje w taki sposób, że musi odbierać, nawet te nieznane połączenia. Na szczęście coraz częściej spotykamy się z opcją komunikatów o spamie. Działa to tak, że gdy dzwoni do nas obcy numer, a jest to numer spamujący, wyświetla nam się komunikat: „podejrzenie o spamie.” Wówczas mamy pewność, że takiego połączenia nie należy odbierać. Czasem jednak numer jest na tyle świeży, że nie ma na jego temat jeszcze żadnych informacji w internecie, wtedy taki komunikat nie wyświetli się. Co wtedy?
Pamiętaj, by zaglądać na strony internetowe, gdzie możesz wpisać nękający numer. Nawet jeżeli numer jest świeży w świecie spamujących telemarketerów, ważne jest, aby ktoś zaczął zbierać o nim informacje. Dlaczegóż by nie miałbyś być to ty? Ktoś musi zacząć i tylko dzięki temu, że ktoś rozpoczyna wpisywanie informacji na temat poszczególnych numerów, jesteśmy potem w stanie uwierzytelniać te dane i ostrzegać się nawzajem nie tylko przed niebezpiecznymi, ale również po prostu irytującymi numerami.

Wpisaliśmy jeden z najbardziej spamujących numerów w ostatnim czasie do przeglądarki, aby zobrazować ci, jak to wygląda, jakich danych możesz spodziewać się po wpisaniu numeru w Googlach do wyszukania. Po wpisaniu numeru 694181307 w internecie, dowiedzieliśmy się, że jest to numer komórkowy, zarejestrowany w sieci T-Mobile Polska. Jest on oceniany negatywnie przez użytkowników, jednak jego ogólna ocena została nazwana „irytującą.” Numer ten był wyszukiwany aż 1680 razy, ostatnio zaledwie chwilę temu. W komentarzach czytamy, na przykład: „Paypo, windykacja”, „Mój telefon oznaczył go jako komornika”, „Wydzwania o różnych porach i nikt się nie odzywa”, „Nie mam pojęcia”, „Co to za numer, ktoś wie?”. Widzisz teraz, że w dziale komentarzy też można dowiedzieć się wiele na temat numeru. Nie stroń więc od zostawiania komentarza, gdy wyszukasz już nękający cię numer. To ważne, aby ostrzec innych przed męczącym kontaktem.
Mamy nadzieję, że choć trochę przybliżyliśmy ci, co należy zrobić, gdy dokucza ci spam telefoniczny. Nie poruszyliśmy tematu, co należy zrobić w przypadkach wiadomości SMS, a zatem krótko alarmujemy – nie odpisuj ani nie wchodź w linki przesyłane od obcych numerów.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *