699823045 dręczy i męczy

699823045

Nieznane połączenia mogą zatruć życie. Zwłaszcza jeśli powtarzają się dość często, a ty już sam nie wiesz, czy lepiej odebrać, zrobić awanturę, że nie życzysz sobie więcej telefonów, czy zwyczajnie olać to kolejne połączenie… Wiesz, co polecają eksperci? To ostatnie, czyli zignorować połączenie przychodzące od obcego numeru. Dlaczego? Już wszystko wyjaśniamy.

W momencie gdy odbierasz nieznane połączenie, automatycznie zostajesz wpisany do systemu jako numer aktywny – czyli taki, który odbiera telefony, który jest potencjalnym klientem i któremu można przedstawić… cokolwiek, co właśnie telemarketer chciał przedstawić, czyli propozycję konsumencką, ofertę atrakcyjnego kredytu czy coś innego. Oczywiście, mówimy tu o obcych numerach z nieznanego źródła, nie o znajomych, którzy dzwonią z nowego telefonu.

Mimo że czasem zdarza się, że z obcego numeru dzwoni do ciebie znajomy, który zmienił numer, lepiej jest nie odbierać niż odbierać takie połączenia z wyżej wytłumaczonego powodu. Czasem zdarzają się tak zwane „głuche telefony”, które są w pełni zaplanowanym, świadomym działaniem, nakierowanym właśnie na weryfikację numerów – a więc, kiedy odbierasz, spisujesz się na straty… czy może bardziej na kolejną falę spamu telefonicznego. Ona nadejdzie. Możesz jej wyczekiwać, jeśli za każdym razem naciskasz zieloną słuchawkę. Możliwe, że jednak posiadasz opcję filtrowania spamu i wtedy doskonale wiesz, kiedy połączenie może nie być bezpieczne, bo wyświetla ci się komunikat: „Podejrzenia spamu” lub „Podejrzenie o oszustwo.”

Jeśli jednak ta funkcja nie jest uruchomiona na twoim smartfonie, możesz mieć ciężko i czasem decydujesz się na odbieranie nieznanych połączeń. Wtedy zalecamy stosowanie metody, jaką jest wpisywanie numerów w wyszukiwarce. Dlaczego? Dzięki sprawdzaniu numeru w wyszukiwarce, możemy nie tylko dowiedzieć się wielu rzeczy o poszczególnych numerach, ale także samemu podzielić się tym, co się na temat konkretnego natręta wie. Właśnie tak działa poszerzanie bazy danych numerów – żeby więc działało to dalej, my, użytkownicy, musimy przesyłać informacje dalej. W ten sposób jesteśmy w stanie ostrzegać się wzajemnie.

Specjalnie na potrzeby artykułu zweryfikowaliśmy jeden z takich numerów. Numer 699823045 to numer, zarejestrowany w sieci Netia. Informacje użytkowników na temat tego numeru wskazują, że jest to próba wyłudzania danych. Numer jest oceniany negatywnie przez użytkowników, dlatego jego reputacja została oznaczona jako „negatywna.” Numer był wyszukiwany 9034 razy, ostatnio zaledwie kilka sekund temu, co wskazuje na wagę problemu. Dział dyskusji liczy ponad 30 komentarzy, przytaczamy kilka z nich: „Spam, wyłudzanie danych”, „Czyste powietrze, wyłudzają dane, blokować, nie odbierać”, „Niby dofinansowania. Coś tam gada o spotkaniu. Wystarczy wspomnieć, że fotowoltaikę już mamy i sam się rozłącza”, „Oszust! Wyłudzają dane osobowe”, „Firma krzak, podaj wszystkie dane, łącznie z peselem, to porozmawiamy”, „Oszustwo”, „Dofinansowania”, „Dzwoni po kilka razy, milczy, natręt”, „Telemarketer – wyłudzanie danych, nie odpowiadać na żadne pytania. Blokować!”.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *