668010187 męczy połączeniami?

668010187

Spam telefoniczny to zjawisko, z jakim stykamy się na co dzień. Co rusz dzwonią do nas nieznane numery, my się wahamy – odbierać czy nie, przychodzą też wiadomości SMS, które również mogą być niebezpieczne, tak samo, jak połączenia, a może nawet bardziej… Niestety, problem leży w tym, że nadal jest za mało świadomości wśród użytkowników smartfonów i telefonów komórkowych; a zwłaszcza starsze osoby mają problem z rozróżnianiem spamu od połączeń, na które rzeczywiście oczekują. Co w takim razie powinniśmy robić, aby spam się tak nie rozpowszechniał, a także jakich działań powinniśmy unikać? Czy są na to wszystko jakieś określone sposoby, które można z powodzeniem stosować na co dzień?

Odpowiadamy: tak, są. I tak, można spam ograniczać. Wystarczy zupełnie świadomie ograniczyć podawanie swoich danych w mediach – to przez to, że w ogóle na to nie patrzymy, tak szybko one wyciekają. Pamiętaj, gdy zapisujesz się do kolejnego newslettera, nie podawaj numeru telefonu. Podaj za to adres konta mailowego, które zostało stworzone specjalnie po to, by takie wiadomości konsumenckie otrzymywać na oddzielnej skrzynce, aby ta właściwa była wolna od niepotrzebnego spamu.

Poza tym musisz pamiętać również o zasadzie asertywności. Gdy widzisz, że dzwoni do ciebie obcy numer, nie użalaj się nad dzwoniącym, który czegoś od ciebie chce, ale weź pod uwagę własne odczucia – dobrze wiesz, że często bywało tak, że obce numery należały do telemarketerów, zatem uszanuj swoją decyzję i po prostu – nie odbieraj. Może wydawać ci się to niesłuszne, ale jest to w gruncie rzeczy najlepsze, co możesz zrobić! W ten sposób ograniczasz rozpowszechnianie się spamu, nie dajesz feedbacku, że jesteś numerem aktywnym, a zatem im mniej będziesz odbierać nieznanych połączeń – tym rzadziej będziesz je otrzymywał.

Wiemy, że takie ignorowanie przychodzących połączeń nie zawsze jest łatwe, dlatego że twój zawód lub tryb życia może narzucać ci odbieranie takowych telefonów. W takich sytuacjach ważne jest, abyś miał świadomość, że zawsze w rozmowie z telemarketerem możesz powiedzieć „nie.” Dbaj o to, aby być asertywnym. Poza tym – nie wahaj się i wpisuj nękający cię numer w przeglądarce! W ten sposób dowiesz się, kto ukrywał się za danym numerem, ale także sam będziesz mógł uświadomić innych, kto się za nim ukrywa. Dla zobrazowania, jak wygląda zestaw informacji o spamujących numerach w przeglądarce internetowej, wpisaliśmy jeden ze spamujących numerów: 668010187.

Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że jest to numer komórkowy w sieci T-Mobile Polska. Został on zidentyfikowany jako potencjalne oszustwo związane z ubezpieczeniem. Numer ten był wyszukiwany aż 664 razy, ostatnio zaledwie chwilę temu. Numer jest oceniany przez użytkowników negatywnie i tak też została oznaczona ogólna reputacja tegoż numeru. W komentarzach czytamy: „Usługi finansowe, ubezpieczenia”, „Jakieś towarzystwo ubezpieczeniowe”, „Ktoś dzwonił i jakaś muzyka się tliła, więc odrzuciłem telefon.” , „Wydzwania! Nie odbieram nieznanych”.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *