503221465 dzwoni codziennie?

503221465

Przychodzi taki czas, że zaczynasz olewać przychodzące obce połączenia. Ważniejszy jest dla ciebie twój czas i zrelaksowanie się lub – jeśli akurat wtedy dzwonią – pełne skupienie na wykonywanych obowiązkach. Dobrze byłoby, gdyby każdy miał takie podejście i umiał powiedzieć czasem „nie.” Wszak odbieranie wszystkich nieznanych połączeń powoduje, że jest ich coraz więcej; coraz częściej ktoś próbuje się z tobą skontaktować, mimo że nie wiesz, kto pod tym numerem się ukrywa, bo nie masz go zapisanego w swojej książce kontaktowej. Może warto więc zastanowić się nad tym i rzeczywiście ukrócić odbieranie niepożądanych połączeń? Dlaczego? Już wszystko wyjaśniamy.

Na pewno nie raz doświadczyłeś zjawiska, tak zwanego „głuchego telefonu.” Jest to sytuacja, w której odbierasz nieznane połączenie, a w słuchawce odzywa się głucha cisza, często ktoś od razu się rozłącza. Myślisz sobie „zapewne pomyłka.” Tu musimy cię uświadomić, że jest to w pełni zamierzone – twój numer właśnie został odnotowany w bazie jako numer „aktywny.” Przez to jeszcze częściej będą do ciebie dzwonić z różnymi propozycjami konsumenckimi. Spamu telefonicznego unikniesz zatem w bardzo prosty sposób – gdy nauczysz się ignorować połączenia od numerów, niezapisanych w twojej książce kontaktowej.

Nie powinieneś też martwić się SMS-ami, od obcych numerów, w których próbują nakłonić cię do „kliknięcia w link” lub „uiszczeniu brakującej dopłaty” za, na przykład, przesyłkę. Całkowite ignorowanie takich wiadomości, ewentualne zgłaszanie numeru i usuwanie SMS-a, jest najlepszym sposobem na to, jak z tym walczyć. Pod nakłonieniami SMS-owymi kryją się niestety oszuści. Nie trzeba panikować, jedynie zgłaszajcie nękający numer i po prostu nie wykonujcie poleceń, które są w treści SMS-a. To zagwarantuje wam bezpieczeństwo.

Poza tym, musicie pamiętać, aby weryfikować nękające numery. Jak to zrobić? Nic prostszego. Po prostu wpisz kombinację liczb w wyszukiwarkę, kliknij „enter” i zaraz wszystkiego się dowiesz. Lub niczego, jeśli numer jest początkujący i nie ma jeszcze o nim żadnych informacji w sieci albo należy on do osoby prywatnej.

Na podstawie numeru 503221465 powiemy wam, czego można dowiedzieć się, przeszukując Internet. My po wpisaniu dowiedzieliśmy się, że numer ten jest numerem komórkowym, zarejestrowanym w sieci Orange Polska. Został on zidentyfikowany jako potencjalne oszustwo z Orange, a także, że jest oceniany przez użytkowników jako negatywny. Numer wyszukiwany był aż 7087 razy (!!! – to z pewnością wskazuje na skalę problemu), ostatni raz zaledwie parę sekund temu. W komentarzach czytamy: „Marketing podobno z Orange”, „Kobieta przedstawiła się jako firma Orange, w tle hałas.”, „Oszustwo z Orange. Straszenie końcem umowy, zweryfikowane w Orange kłamstwo”, „Do mnie też dzwonił, nie odbieram, blokuję”, „Podawanie się za Orange, duża pewność siebie. Przedstawia ofertę jak profesjonalista, co zniechęca? To, że nie używam chińskich modeli.”, „Podał się za pracownika Orange. Znał imię i nazwisko właściciela umowy Orange. Blokuje ten numer. Dzięki za info i opinie”.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *