Nieznane połączenie z numeru 793884765

793884765

Po raz kolejny widzimy nieznany numer na wyświetlaczu telefonu. I tu pojawia się pytanie odebrać czy lepiej nie ryzykować? W takich momentach zawsze wolę sprawdzić numer, niż później żałować że tego nie zrobiłam. Jeśli nie pojawi nam się komunikat z podpowiedzią typu telemarketer bądź spam, lepiej poszukać informacji samemu. Wystarczy w wyszukiwarkę Internetową wpisać interesujący nas numer. Najczęściej po nagłówkach na pierwsze stronie wyników wyszukiwania jesteśmy w stanie stwierdzić czy dany numer jest bezpieczny. Bardzo często spotykam się z napisem, że dany numer został oceniony przez użytkowników jako nękający, niebezpieczny itp. Takie komunikaty wystarczą nam aby wiedzieć, że po drugiej stronie słuchawki możemy spodziewać się jakiegoś spamu telefonicznego, telemarketera, oszusta. Gdy ciekawość bierze górę i chcemy dokładnie wiedzieć po co nieznany numer dzwoni, najlepiej otworzyć kilka pierwszych stron, które nam się pojawiły po wpisaniu danego numeru.

Po wstępnej weryfikacji komentarzy najczęściej dowiadujemy się, że dzwonią potencjalni oszuści. Specjalizują się w wyłudzaniu danych osobowych (imię, nazwisko, adres zamieszkania, pesel, numer dowodu osobistego), danych do konta internetowego. Rzadko, ale jednak zdarzają się sytuację gdzie po wpisaniu numeru nie wyskakuje nam żadna strona powiązana z tym numerem. Tak się dzieję, gdy dzwoni do nas osoba prywatna. Spokojnie, nic się nie dzieję jeśli nie odebraliście takiego połączenia. Zaletą numerów od osób prywatnych jest to że zawsze można oddzwonić. W przypadku telemarketerów, oszustów nie dodzwonimy się. Po wybraniu numery najczęściej słyszymy sygnał świadczący o tym, że dany numer jest zajęty. I tak za każdym razem po próbie oddzwonienia. Czasem zdarza się, że nie ma nawet sygnału dźwiękowego tylko od razu połączenie zostaje odrzucone. Ogólnie nie polecam oddzwaniać bez sprawdzenia numeru, gdyż może zostać nałożona opłata dodatkowa do abonamentu.

Bardzo dużo numerów jesteśmy w stanie sprawdzić w Internecie zupełnie za darmo. Nie ponosząc żadnych opłat, jedyne co tracimy to trochę czasu. Ale to mała cena jeśli pomyślimy ile możemy stracić pieniędzy, gdy damy się oszukać. A po sprawdzeniu kto do nas dzwonił, gdy odkryjemy niebezpieczne połączenie wystarczy zablokować numer. W takim wypadku już ten numer do nas nie zadzwoni, aczkolwiek to nie znaczy, że za chwilkę nie będziemy mieć połączenia z innego obcego numeru. Oszuści przeważnie mają kilka numerów z których wydzwaniają do ludzi.

Od przynajmniej pół roku bardzo popularny jest numer 793884765. Jest on często wyszukiwany w Internecie, co pozwala nam wnioskować że to potencjalny oszust. Jest to numer stacjonarny z województwa mazowieckiego.

Po przeanalizowaniu kilku stron Internetowych znalazłam sprzeczne informację, które mogą wynikać z odczuć społeczeństwa. Jest jeden artykuł na temat numeru +48793884765, który świadczy że można spokojnie odebrać połączenie z tego numeru. Z informacji zawartych w nim dowiadujemy się, że dzwoni Ipsos. Jest to firma, która bada opinię publiczną. Ich pracownik przeprowadza anonimową ankietę dotyczącą życia w czasie pandemii koronawirusa. Proszą tylko o datę urodzenia bez innych danych wrażliwych. Nie chcą ani peselu, ani numeru dowodu osobistego. W artykule opisane jest, że konsultant zadaje pytania o sytuację finansową w czasie pandemii, o zdrowie, jakość życia, wykonywany zawód. Za rozmowę z nimi można otrzymać voucher na bezpłatne badanie przeciwciał wirusa SARS-CoV-2. Jakbyśmy chcieli sami wykonać taki test musielibyśmy zapłacić 100 -200zł.

Po wpisaniu tego numeru w wyszukiwarkę, widzimy że +48793884765 został oceniony jako niebezpieczny. Z czego to może wynikać? Polacy nie lubią tracić czasu na ankiety, szczególnie jeśli trwają zbyt długo. Komentarze dotyczące tego numeru są złe ze względu na ilość połączeń od nich. Kilku użytkowników napisało że ankieta trwa przeszło 40 minut. Niestety, mało kto ma tyle czasu na rozmowę. Myślę, że z tego wynika taka a nie inna ocena społeczeństwa.

Należy pamiętać, że jest dużo osób podszywających się pod firmy tego typu. Jak w takim razie rozpoznać prawdziwą firmę Ipsos od zwykłego oszusta? To bardzo proste! Osoba nieuczciwa będzie chciała uzyskać nasze dane wrażliwe. Nie dajmy się nabrać! Jeśli będą prosić o numer pesel czy dowodu osobistego to natychmiast przerwijcie połączenie. Jak już wyżej napisałam firma Ipsos przeprowadza ankiety ANONIMOWE. Podając dane wrażliwe, nie można takiej ankiety zaliczyć do anonimowej.

Aby stwierdzić czy dany numer jest bezpieczny, należy sprawdzić go w Internecie. Wyżej wymieniony przykład z numerem +48793884765 świadczy o tym, że trzeba bardzo dokładnie zweryfikować informację zawarte w Internecie. Mało kto lubi odpowiadać na pytania zawarte w ankiecie. Dużo osób twierdzi, że to strata czasu, nawet voucher nie jest na tyle „interesujący”, aby poświęcić czas na ankietę. Jeśli ktoś ma sporo czasu, albo chce skorzystać z vouchera na test przeciwciał wirusa SARS-CoV-2 może spokojnie odebrać połączenie z numeru +48793884765. Podkreślam, że ankieta jest anonimowa, trwa przeszło 40 minut i nie należy podawać żadnych danych wrażliwych. Każdą informację zawartą w sieci należy weryfikować, tak jak i w wyżej wymienionym przykładzie. Nie raz nie wystarczy pobieżnie przeglądać wyników wyszukiwania. Jeśli znajdziemy jakiś artykuł dotyczący interesującego nas numeru to polecam go na spokojnie przeczytać. Artykuł z reguły jest bardziej rzetelny niż anonimowe komentarze. Pamiętajmy, że wszystkie informacje zawarte w Internecie są ogólnodostępne. Nawet oszust może je przeczytać i później podszywać się pod inną firmę. Jeśli będziemy trzymać się pewnych zasad, możemy czuć się bezpieczniejsi. Nigdy nie podawać swoich danych osobowych przez telefon. Gdy ktoś zadzwoni i poda się za pracownika banku i będzie chciał nam dać kredyt, lepiej umów się w placówce banku. Każdy nieznany numer lepiej sprawdzić dwa razy, niż żałować że się tego nie zrobiło.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *