Czy warto odebrać połączenie z numeru 519900115?

519900115

Duża część społeczeństwa nie wyobraża sobie funkcjonować bez telefonu komórkowego. Niektórzy mają taką pracę, że muszą mieć kilka takich urządzeń np. agent biura nieruchomości, dyrektorzy, serwisanci. Nie rzadko można spotkać się z tym, że ktoś ma swój telefon prywatny oraz służbowy. Czemu nie może mieć jednego telefonu? Oczywiście, że może ale nikt nie lubi mieszać życia prywatnego z zawodowym. Jest to świetne rozwiązanie szczególnie dla osób na wyższych stanowiskach. Telefony komórkowe nie tylko są używane do dzwonienia czy pisania SMS-ów, ale i do śledzenia co się dzieje na świecie. Obecnie większość z nas nie wyobraża sobie funkcjonowania bez tego urządzenia. Modeli na rynku jest bardzo dużo. Wystarczy przedstawić swoje oczekiwania, a pracownik sklepu pomoże dobrać odpowiedni egzemplarz dla nas. Ceny są bardzo różne. Wszystko zależy od tego na jakich funkcjach nam zależy, pojemności baterii, pojemności pamięci itp. Oprócz pozytywnych aspektów posiadania telefonu komórkowego, warto powiedzieć też o negatywnych. Największym i najbardziej uciążliwym minusem są połączenia z nieznanych numerów. W zależności od tego kto dzwoni, częstotliwość może być różna. Kulturalni telemarketerzy dzwonią sporadycznie. Ale o wiele częściej można spotkać się z oszustami, którzy potrafią wydzwaniać po kilkanaście razy w ciągu dnia i nocy. Takie osoby nie patrzą, która jest godzina, ani na dzień tygodnia. Dla nich liczy się osiągnięcie zamierzonego celu.

Często widząc nieznany numer na wyświetlaczu telefonu zaczynamy się zastanawiać kto dzwoni. Wczoraj i ja doświadczyłam takich myśli. Postanowiłam, że sprawdzę w jakiej sprawie próbował się ze mną kontaktować ktoś z numeru ☎ 519900115. Jego operatorem jest Orange Polska. Lokalizacji niestety nie udało mi się ustalić. Opinii o tym numerze jest bardzo dużo, aczkolwiek niekoniecznie pozytywnych. Coraz więcej osób dzwoni i podszywa się pod kogoś kim nie jest. I tak też jest w tym przypadku. Osoba dzwoniąca podaje się za pracownika sieci komórkowej Orange. Oferuje różnego rodzaju telefony, pakiety w korzystnych cenach. Dużo osób zadaje pytanie skąd ma numer. Otrzymują odpowiedź, że z bazy klientów. Ale jest to sprawa podejrzana ze względu na to, że dzwoniący nie wie z kim rozmawia. Prosi o podanie swoich danych osobowych w celu przedstawienia najlepszej oferty dla nas. Logika podpowiada większości osób, że oferta powinna być już przygotowana skoro numer biorą z bazy danych klientów. Najprawdopodobniej mamy do czynienia z oszustem, który tylko podszywa się pod pracownika sieci komórkowej Orange. Próbowałam skontaktować się z kimś z Orange, aby potwierdzić bądź zaprzeczyć, że kontaktują się z klientami z numeru +48519900115, ale niestety ze względu na RODO nie chcą udzielić żadnych informacji. Jeśli ktoś ma czas i chęci to myślę, że najlepiej udać się do punktu obsługi klienta i zapytać czy ten numer należy do nich. Więcej spraw załatwi się w cztery oczy niż telefonicznie. Szukając informacji o tym numerze dość często spotykałam się z komentarzami, że osoba dzwoniąca myli się w wypowiedziach, albo że nikt się nie odzywa po odebraniu. To również może świadczyć o tym, że to oszust. Wykwalifikowany pracownik sieci komórkowej powinien umieć odpowiedzieć na podstawowe pytania, a w razie wątpliwości wyjaśnić to co nie do końca jest dla nas zrozumiałe.

Osoby nieuczciwe bardzo często podają się za pracowników firmy windykacyjnej, banku, sieci komórkowej, konsultanta do spraw zdrowia publicznego. Są to dziedziny w których najczęściej odnotowuje się wyłudzenie danych osobowych, czy danych do kont bankowych. Najczęściej możemy usłyszeć, że w celu weryfikacji właściciela telefonu proszę o podanie imienia i nazwiska oraz peselu. Inną bardzo znaną wypowiedzią jest, że należy podać dane aby zapisać nas na darmowe szkolenie, bądź w celu wysłania nagrody. W większości przypadków, gdy słyszymy, że dostaniemy coś za darmo, albo że wygraliśmy jakiś sprzęt AGD to tracimy zdolność logicznego myślenia. Są to typowe sztuczki dla oszustów. Naszym zadaniem jest zapamiętanie pewnych zasad. Nigdy nie należy podawać danych osobowych przez telefon. Jeśli chcemy poznać ofertę banku, sieci komórkowej czy innego miejsca, najlepiej udać się do odpowiedniego punktu obsługi klienta. Pozwala nam to na zmniejszenie ryzyka natknięcia się na osobę nieuczciwą. Przed odebraniem nieznanego numeru warto najpierw go sprawdzić w sieci. Gdy nie jesteśmy zainteresowani przedstawianą ofertą, podziękuj i rozłącz się.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *