Niechciane połączenie z 503207895

503207895

Niechciane połączenia to coraz większy problem, który dotyczy wszystkich ludzi posiadających telefony komórkowe lub stacjonarne. Nie ma znaczenia kim jesteś. Płeć, wiek, status społeczny, wykonywany zawód nie zwiększa ani nie zmniejsza prawdopodobieństwa niechcianych połączeń. Obserwujemy coraz częstsze sytuację wyłudzania naszych danych osobowych, bankowych itp. Nagminne wydzwanianie z różnych numerów jest bardzo męczące a wręcz denerwujące. Czy jest szansa, żeby się całkowicie odciąć od takich połączeń? Niestety nie. Można jedynie działać zapobiegawczo, albo od razu reagować gdy widzimy niechciany numer.

W dzisiejszych czasach jest sporo metod, które pomogą nam z nękającymi nas telefonami. Po pierwsze większość z nas ma na tyle dobrego smartfona, który sam podpowiada nam, że dane połączenie może być dla nas niebezpieczne. W momencie, gdy obcy numer wyświetla się na telefonie komórkowych, z automatu możemy otrzymać informację ostrzegającą. W takich momentach można zobaczyć komunikat „potencjalne oszustwo”, „spam” bądź „telemarketer”. Jeśli ani razu nie pojawiła nam się taka informacja, a wiemy że dany numer jest zgłoszony jako niebezpieczny można również zainstalować specjalną aplikację na telefon. Przykładowymi takimi aplikacjami są: odebrać telefon, Call Blocker, filtr połączeń, Stop Calling Me i wiele innych. Możemy je zainstalować dzięki aplikacji „Sklep Play”. Jest ona zainstalowana od samego początku na telefonie. Nie trzeba jej dodatkowo „ściągać” z sieci.

Po drugie widząc niechciany nam numer, albo numer który ciągle dzwoni możemy go po prostu zablokować na telefonie. W takim przypadku nie będziemy widzieć, gdy po raz kolejny zadzwoni. Pojawi się tylko w historii połączeń ikonka że zadzwonił, ale z automatu zostanie odrzucone to połączenie. Niestety takie rozwiązanie nie jest idealne, gdyż najczęściej potencjalni oszuści wydzwaniają z innych numerów. Kolejnym przykładem, który sygnalizuje że obcy numer jest niebezpiecznym to godzina połączenia. Chodzi o to, że oszuści coraz częściej dzwonią o różnych porach dniach i z różną częstotliwością. Czasem można mieć wrażenie, że są w innej strefie czasowej, bo potrafią dzwonić nawet w nocy. A jak wiadomo większość ludzi wtedy śpi.

Postanowiłam prześledzić informacje w sieci na temat numeru, który ostatnio do mnie wydzwaniał. Sama jestem ciekawa co wyniknie z tego mojego małego śledztwa. Numer, który wzięłam pod lupę to 503207895. Zobaczymy czy odczucia, które ja mam związane z tym numerem pokryją się z opiniami innych osób. Numer 503207895 wyszukiwany był ponad 8 tysięcy razy (na dzień 6.01.2022). Taką informację możemy znaleźć na stronie ktoto.info Operatorem tego numeru jest Orange. Niestety nie udało mi się znaleźć skąd dokładnie ten numer dzwoni. Większość ludzi ocenia ten numer jako negatywny.

Osoba dzwoniąca z tego numeru mówi, że dzwoni z sieci Orange i oferuje jakieś „świetne” oferty. Po paru minutach rozmowy z tą Panią od razu coś mi nie pasowało. Po pierwsze nie przedstawiła się z imienia i nazwiska. Na pytanie skąd ma numer, usłyszałam że z ich bazy Orange. Niestety w dalszej rozmowie zaprzeczała sama sobie. Próbowała ode mnie „wyciągnąć” moje dane. Imię, nazwisko, adres zamieszkania, pesel niby pod pretekstem, że chce specjalnie dla mnie przedstawić ofertę idealną do moich potrzeb. To mnie tylko utwierdziło w tym, że ta osoba zaczyna „pracę w tej działalności”, bo wystarczyło parę pytań z mojej strony dotyczące moich abonamentów, a zaczęła się gubić. Każdy wie, że jeśli dzwonił by to przedstawiciel sieci Orange, to miałby wgląd w obecny abonament jaki mam wykupiony. Po za tym, żadna profesjonalna osoba tej sieci nie prosiłaby o dane, bo doskonale wiedziałaby do kogo dzwoni. Kobieta przytłoczona pytaniami, wycofała się z rozmowy i rozłączyła.

Po przeczytaniu komentarzy na temat tego numeru, widzę że większość potwierdza „przedstawiciela Orange”. Dzwoni zarówno kobieta jak i mężczyzna. „Wciskają” ludziom dodatkowe pakiety, które mają być lepszym rozwiązaniem. Prawda jest taka, że pakiety są w ogóle nieopłacalne. Nikt niestety nie opisuje czy faktycznie te pakiety zostały włączone w normalnym użytkowaniu przy abonamencie czy to tylko pretekst do wyłudzenia danych. Pojedyncze osoby napisały w komentarzach, że pod tym numerem kryje się bot lub po prostu głuchy telefon. Po przeanalizowaniu tego numeru widzę, że coraz więcej ludzi zwraca uwagę na to co mi pierwsze przyszło do głowy. To dobry znak. Ludzie zaczęli uczyć się jak wyprzedzić o krok potencjalnego oszusta. Dzięki odpowiednim pytaniom i reakcji szybkiej, jesteśmy w stanie zdemaskować oszusta.

O niechcianych numerach jest bardzo dużo informacji w sieci. Ilość oszustów z dnia na dzień się zwiększa. Można się przed nimi bronić, ale myślę że nigdy całkowicie nie uda się ich wyeliminować. Ludzie wyszukują łatwego zarobku. A wydzwanianie, nękanie innych pod różnymi pretekstami to najłatwiejszy sposób aby wyciągnąć dane osobowe. Teraz każdy obcy numer na wyświetlaczu to potencjalne oszustwo, dlatego też mało kto chcę pracować uczciwie dzwoniąc do ludzi z jakimiś ofertami, bo tacy ludzie są „wsadzani” do jednego worka z oszustami.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *