222571145 odebrać czy odrzucić?

222571145

Kolejne nieznane połączenie dzwoni, a my znów zastanawiamy się czy odebrać, czy lepiej zignorować połączenie. Obce numery dzwonią do ludzi na potęgę. Najczęściej są to niechciane połączenia czyli bot, telemarketer, głuchy telefon itp. Często po odebraniu takiego połączenia, natychmiast żałujemy, że pokusiliśmy się na odebranie. Osoba po drugiej stronie słuchawki mówi i mówi, a nam się albo spieszy albo zupełnie nas nie interesuje co ta osoba chce nam przekazać. Najczęściej z nieznanych nam numerów dzwonią potencjalni oszuści, którzy pod pretekstem ankiety czy jakiejś dodatkowej usługi chcą po prostu wyłudzić od nas dane osobowe, bankowe. Ostatnio najczęściej wyszukiwanym numerem jest 222571145. Miałam „przyjemność rozmawiać” z tym numerem. W dalszej części wytłumaczę dlaczego dałam te słowa w cudzysłowie.

Według strony ktoto.info prawie 40 tysięcy ludzi wyszukiwało ten numer w sieci (na dzień 6.01.2022). Zarejestrowany jest w Warszawie. Jest to numer, który budzi dużo nieprzyjemnych uczuć u wielu Polaków. Z tego numeru dzwoni Główny inspektor Sanitarny. Gdy zobaczymy numer 222571145 na wyświetlaczu telefonu to trzeba go odebrać. Po odebraniu połączenia zostajemy poinformowani, że została na nas nałożona kwarantanna. Czyli mieliśmy kontakt z osobą zarażoną COVID-19. Z tego numeru dzwoni bot. Miałam z nim do czynienia, gdy jedno z moich dzieci trafiło na kwarantannę. Po odebraniu musiałam potwierdzić lub zaprzeczyć, że jestem rodzicem małoletniego dziecka (na klawiaturze telefonu wybiera się numer 1 lub 2).

Jest to całkowicie bezpieczny numer, nazwałabym go numerem informacyjnym. Można a nawet trzeba go odebrać. Jeśli nie odbierzemy jest duże prawdopodobieństwo, że policja zapuka do naszych drzwi. Nie zawsze numer ten dzwoni do nas już w pierwszym dniu kwarantanny, ponieważ coraz więcej ludzi jest objętych kwarantanną i nie są wstanie wszystkich od razu poinformować. Ja dostałam najpierw SMS ze żłobka, że dziecko od dnia tego i tego zostaje objęte kwarantanną. A numer 222571145 zadzwonił do mnie dopiero 3 dni później z informacją. Komunikat o kwarantannie jest przekazywany automatycznie. Jeśli czegoś nie usłyszymy jest możliwość, wybrania odpowiedniej cyfry w telefonie i komunikat zostanie odtworzony jeszcze raz. W połączeniu tym najbardziej brakowało mi właśnie informacji do kiedy dana osoba jest na kwarantannie.

Nie wszystkie numery to potencjalni oszuści. Zdarzają się również „dobre” nieznane numery. Akurat z wyżej opisanego numeru nie dowiemy się dobrej informacji, ale przynajmniej wiemy że nikt nie chce od nas wyłudzić danych osobowych ani namówić nas na jakąś „super” ofertę. Z doświadczenia wiem, że numer 222571145 nie kojarzy nam się dobrze, bo może oznaczać tylko jedno – kwarantannę. W czasach pandemii COVID-19 jest to kiepska informacją. Bardzo dużo Polaków straciła płynność finansową właśnie przez pandemię. A kwarantanna wcale nie powoduje uśmiechu u nas na twarzy. Niektórzy myślą, że jak nie odbiorą to tak jakby nie wiedzieli i kwarantanna ich nie dotyczy. Niestety tak to nie działa. Nieodebranie nie zwalnia z kwarantanny, a nawet może spowodować że policja zapuka do naszych drzwi. Więc nie warto kombinować. Lepiej po prostu odebrać.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *