943334221 to tajemniczy numer?

943334221

Spam telefoniczny może być męczący. Czasem zapewne zastanawiasz się, czy lepiej jest odebrać, czy zignorować połączenie. Nie przejmuj się, nie tylko ty. Prawdą jest jednak, że im rzadziej odbieramy nieznane połączenia, tym mniej będzie ich występować. Dlaczego? Spam możesz zatrzymać właśnie w ten sposób; odbierając, nakręcasz go, ponieważ dajesz feedback: jestem numerem aktywnym, można przedstawiać mi propozycje konsumenckie. Upraszczając – zwyczajnie to my sami przykładamy rękę do tego, że po raz kolejny do nas dzwonią.

Tak, powinniśmy zacząć od ograniczenia odbierania nieznanych połączeń, ale czy tylko? Nie, powinniśmy również uważać na to, kiedy i komu podajemy swoje dane osobowe. Nie rób tego z łatwością, ot, tak! Jeśli istnieje opcja podania adresu e-mail, zamiast numeru telefonu, wybierz tę opcję. Chroń swoje dane. Najlepiej załóż skrzynkę e-mail, przeznaczoną tylko do celów konsumenckich. To znacznie ograniczy spam i sprawi, że na właściwym koncie e-mail spam zmniejszy się o 50%.

W niektórych telefonach włączona jest bardzo przydatna, wygodna opcja filtrowania spamu. To znacznie ułatwia podjęcie decyzji, który telefon odebrać, a który nie. Gdy dzwoni obcy numer, który najprawdopodobniej jest numerem spamującym, wyświetla się nam komunikat: „Podejrzenie spamu.”

Nie każdy jednak ma tę opcję w swoim smartfonie, a w sumie każdemu by się przydała. Bywa tak, że niektóre osoby muszą odbierać wszystkie połączenia, bo wymusza to na nich tryb życia, rodzaj wykonywanej pracy, może posiadanie własnej działalności. I cóż wtedy, gdy nie mają one włączonej funkcji filtrowania spamu? Zalecamy takim osobom (i nie tylko im!) weryfikowanie numerów w internecie. To wspaniały pomysł, bo wówczas nie tylko sami dowiadujemy się więcej na temat poszczególnego numeru, ale również przekazujemy swoją wiedzę i doświadczenia dalej. Pamiętajmy przy tym o osobach starszych, samotnych, które korzystają z Internetu w celu wyszukiwania numerów. Musimy, chociażby z myślą o takich osobach, dzielić się tym, który numer jest tylko irytujący, a który już niebezpieczny.

Sprawdziliśmy jeden z takich numerów w internecie, by przedstawić, jak wielu rzeczy można dowiedzieć się po wyszukaniu numeru w przeglądarce. To bardzo dobry sposób na walkę ze spamem telefonicznym.

Numer 943334221 to numer stacjonarny, należący do strefy numeracyjnej Koszalin. Reputacja numeru została oznaczona jako „negatywna”, ponieważ większość użytkowników oceniło numer jako „negatywny”. Numer telefonu wyszukiwany był 4846 razy, ostatnio zaledwie kilka sekund temu. W komentarzach czytamy: „Bardzo męczący numer z Koszalina. Dzwoni codziennie, wyświetla się jako spam. Po zablokowaniu dzwonią z innego numeru”, „Od dwóch tygodni codziennie wydzwania, nr blokowany, a i tak wydzwania z innej numeracji, szlag człowieka trafia”, „Automat… w sprawie dofinansowania do fotowoltaiki…”, „Automat przedstawiający się jako Ewelina Pisarczyk. Rozłącza się po przedstawieniu się. Blokować!!! Nie odbierać. Dzwoni w niedzielę”, „Spam, dzwoni automat.”

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *