814468536 męczy cię połączeniami?

814468536

Spam telefoniczny to męcząca sprawa. Zwłaszcza, gdy powtarza się codziennie… Niestety, zdarzają się takie sytuacje. Jak wówczas radzić sobie ze spamem? Czy są jakieś sprawdzone sposoby, aby go zwalczyć? Oczywiście, że tak! Możesz ich nie znać, ale dzięki temu artykułowi wszystko wyda ci się prostsze niż dotychczas. Przede wszystkim – czy zastanawiałeś się, skąd telemarketerzy mogą posiadać twój numer telefonu? Czy może za często podajesz go w sieci, udostępniasz? Czas zadbać o poufność! To twoje dane osobowe, więc nie pokazuj ich na prawo i lewo. Logując się do kolejnego Newslettera, podaj adres e-mail, stworzony specjalnie do celów konsumenckich. To realnie ograniczy zjawisko spamu telefonicznego.

Poza tym… po prostu nie odbieraj, jeśli widzisz, że na ekranie wyświetla się nieznany numer! Nie masz narzuconego obowiązku odbierania od obcych! A wręcz przeciwnie – jeśli komuś będzie zależało na kontakcie z tobą, zostawi ci wiadomość SMS lub nagra się na poczcie głosowej.

Miej odwagę blokowania natrętnych numerów, a także sprawdzania ich w przeglądarce. To świetny sposób na zweryfikowanie niezbędnych informacji. Na przykładzie numeru 814468536 pokażemy wam, jak wiele możecie dowiedzieć się po wpisaniu numeru do Internetu. Jest to przykład jednego z bardziej spamujących, nękających numerów. Gdy wpisaliśmy go w wyszukiwarce wyskoczył nam szereg informacji o nim. Dowiedzieliśmy się, na przykład, że jest to numer stacjonarny należący do strefy numeracyjnej Lublin. Został on zidentyfikowany jako potencjalne oszustwo związane z fotowoltaiką. Numer jest oceniany negatywnie przez użytkowników. Był wyszukiwany aż 6704 razy, ostatnio zaledwie parę sekund temu.

W dziale dyskusji znajduje się aż 34 komentarzy na jego temat. Przytaczamy niektóre z nich: „potencjalne oszustwo, nawet dzwoni w niedzielę wieczorem”, „spam”, „nie odbieram takich numerów, które wyświetlają się jako potencjalny spam… zablokowałem. Wcześniej dzwonił +48814468535 też zablokowałem. Pewnie będą dzwoniły inne końcówki.”, „To jest spam, nie odbierajcie, jeśli do was dzwoni!”, „Wirtualna konsultantka, rozmowa na temat energii, prądu, fotowoltaiki. Ciekawe doświadczenie taka rozmowa z botem, ale to się robi przerażające”, „Wirtualna konsultantka, nie odbierać, blokować”, „Może jakieś pozyskiwanie danych. Rozłącza się po podaniu imienia i nazwiska”, „Numer nieznany, ale wydzwania.” Po komentarzach możemy wywnioskować, że rzeczywiście, może być to oszustwo związane z fotowoltaiką. A więc to, co znaleźliśmy w sieci, jest rzetelne i ma związek z prawdą. Widzisz teraz, jak ważne jest dzielenie się swoją opinią? Nie zapominaj więc o tym, staraj się mówić o swoich doświadczeniach, oceniać konkretny numer (na przykład na „niebezpieczny”, „negatywny”, „irytujący”, „neutralny”), aby inni użytkownicy mieli możliwość dowiedzenia się czegoś o nękających ich numerze. Nie zostawiaj ich samych z tą zagadką. Najbardziej pomocy oczekują ludzie starsi, którzy powoli są uświadamiani w kwestii oszustw telefonicznych. Ciągle jednak jest wiele osób, które nie rozumieją ryzyka oszustwa, nie zdają sobie z tego sprawy.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *