510100100 ostatnio znowu aktywny

510100100

Smartfony są zachwycającym postępem technologicznym – dzięki nim możemy skontaktować się w każdym miejscu, o każdej porze z kim chcemy; możemy nimi robić zdjęcia, kręcić filmy, wykonywać obliczenia, planować (choćby za pomocą kalendarza), tworzyć notatki, słuchać muzyki, oglądać filmy. Wydają się nam niezastąpionymi gadżetami, nie potrafimy już bez nich normalnie funkcjonować, a tu okazuje się, że jednak nawet i posiadanie sprzętu tak cudownego jak telefon, niesie za sobą cienie… O jakich „cieniach” mówimy?

Mamy na myśli przede wszystkim szeroko pojęty spam telefoniczny. Wydzwanianie obcych numerów do nas jest przytłaczające, frustrujące, denerwujące. Ile można? Wszystko wskazuje na to, że można powtarzać to w kółko, w kółko i w kółko. Dlatego powinniśmy walczyć ze spamem. Są na to sposoby. Przede wszystkim powinniśmy ograniczyć rozprzestrzenianie naszych danych w sieci. Nie podawaj swojego numeru wszędzie, gdzie się da – tylko dlatego że dzięki temu na newsletterze otrzymasz –piętnaście procent. Przecież równie dobrze możesz podać jedynie adres mailowy – i to też taki, który jest przeznaczony stricte do celów konsumenckich.

Po drugie ogranicz odbieranie telefonów od obcych numerów! Jest to najprostsze i najsłuszniejsze rozwiązanie. Gdy nie odbierasz, odnotowują cię w systemie jako numer nieaktywny – więc z czasem tych telefonów będzie coraz mniej i mniej. Gdy jednak odbierasz i wdajesz się w dyskusję z telemarketerami, wiedzą, że jesteś osobą, do której mogą dzwonić, więc twój numer jest coraz bardziej rozpowszechniany. Jeżeli masz telefon nowej generacji, a więc smartfona, powinieneś otrzymywać powiadomienie: „podejrzenie spamu”, co zdecydowanie ułatwia podjęcie decyzji, czy odbierać, czy nie. Jeśli jesteś osobą, która z różnych względów musi jednak odbierać każde połączenie, pamiętaj, aby wchodzić na platformy typu: nieznany-numer, ktoto.info, odebrac.pl, nieznanynumer. To właśnie w tych domenach możesz sprawdzić nękający cię numer, zobaczyć, kto i dlaczego cię męczy. Oczywiście nie dowiesz się kto z imienia i nazwiska, bo prawo polskie tego zabrania, ale może zorientujesz się, czy nie jest to jakaś grupa oszustów, wyłudzających, na przykład, dane osobowe.

Specjalnie dla ciebie sprawdziliśmy jeden z takich numerów. Numer: 510100100 został zidentyfikowany jako potencjalne oszustwo związane z Orange, bo właśnie w tej sieci jest zarejestrowany. Na stronie nieznany-numer widnieje informacja, że numer ten był wyszukiwany już 17587 razy i jest oceniany negatywnie przez użytkowników. Ostatnio był sprawdzany zaledwie parę sekund temu, a liczba komentarzy na temat tegoż numeru to aż 49! Przytaczamy kilka z nich: „Dzwoni ciągle. Dzisiaj dzwonił do mnie o 12 rano i też jakieś 2 min. temu. Jeszcze przed świętami. Ludzie chyba nie mają co robić”, „Wydzwaniają kilka razy dziennie. Raz odebrałam, bo nie mogłam już wytrzymać, po czym ktoś szybko się rozłączył. Zablokowałam.”, „Ściągają kasę”, „Spam od orange, blokować!”

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *