501472527 wydzwania co dnia?

501472527

Czy ciebie też dosięga spam telefoniczny, który dosłownie irytuje cię do szpiku kości? Nie radzisz sobie z tym, masz dość, że ciągle musisz odrzucać niechciane połączenia, albo musisz wdawać się w dyskusję z obcymi ludźmi, odrzucając ich wielokrotne oferty, dotyczące fotowoltaiki, kredytów i pożyczek w banku, logowania i rejestrowania się do najróżniejszych sklepów internetowych, a także do kupna najróżniejszych produktów, na przykład zestawu garnków, czajników, ubrań, mebli i tym podobnych? Zostań z nami i przeczytaj cały artykuł, by dowiedzieć się, jak walczyć ze spamem telefonicznym na przykładzie bardzo spamującego numeru, z którym już, być może, miałeś okazję mieć do czynienia: 501472527.

Czy wiesz, że powinieneś odpuszczać odbieranie od obcych numerów? Dlaczego? Jest to zwyczajnie niebezpieczne dla ciebie! Często połączenia od obcych numerów to zjawisko tak zwanego głuchego telefonu, który polega na tym, że gdy odbierasz od nieznanego numeru połączenie, po drugiej stronie słyszysz już dźwięk kończącego się połączenia. Dzieje się tak dlatego, że zbierana jest właśnie informacja na temat twojego numeru. Odbierając, utwierdzasz sprawdzających w przekonaniu, że twój numer należy do aktywnych. Tym samym zwiększasz prawdopodobieństwo, że w przyszłości znów będziesz musiał mierzyć się ze spamem telefonicznym, a to przecież kolejne niebezpieczeństwo i nieprzyjemność dla ciebie.

Poza tym, pamiętaj, że zazwyczaj rozmowy te oparte są na manipulacji, kłamstwach i próbie wyłudzania danych osobowych – co przecież jest niezgodne z polskim prawem. Bądź więc czujny, najlepiej nie odbieraj telefonów od nieznanych numerów. Natomiast jeśli nie masz wyboru, twoja praca polega w dużej mierze na rozmowach z nieznanymi numerami, musisz mieć wyczucie, kiedy i jak zakończyć rozmowę z telemarketerem. Nie daj się naciągać przez telefon na najróżniejsze oferty konsumenckie, przedstawiane przez przemiłą konsultantkę lub sympatycznego konsultanta. Nigdy nie wiesz, co jest intencją rozmówcy i ile z tego co mówi, ma pokrycie w rzeczywistości.

Właśnie dlatego zachęcamy cię, byś korzystał ze stron takich, jak: nieznany-numer, odebrac.pl, czy ktoto.info. Są to oczywiście jedynie przykłady, bo takich domen skupiających się na weryfikacji numerów, jest znacznie więcej.

Na przykład na stronie numerytelefonu sprawdziliśmy dla was nękający w ostatnim czasie numer: 501-472-527. Na podanej wyżej stronie znaleźliśmy kilka ważnych informacji o tym numerze. Na przykład wiemy już, że numer ten należy do sieci komórkowej i został oznaczony przez większość użytkowników jako „irytujący.” To oznacza, że jest on mocno narzucający się, jego połączenia powtarzają się często i bardziej niż niebezpieczny, jest po prostu wkurzający. Ostatnia ocena z dnia 27 grudnia br. to również ta, określająca ten numer jako „irytujący.”

W komentarzach czytamy: „Call Center podająca się za partnera Play. W celu przedstawienia oferty wypytuje o ilość posiadanych numerów telefonów, wysokość rachunków. A w celu weryfikacji mojej osoby w systemie wypytuje o PESEL i hasło do konta –bo, jak mówi- musi mnie zweryfikować, aby przedstawić ofertę.”

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *