511641852 dzwoni po kilka razy?

511641852

A gdyby tak raz na zawsze zniszczyć spam telefoniczny? Pytanie tylko, jak to zrobić. To działanie jest już tak rozpowszechnione, że ciężko jest z tym walczyć. Co i rusz wydzwaniają do nas obce numery. W dodatku, gdy odbieramy, często spotykamy się z głuchą ciszą. Myślimy wtedy „pewnie pomyłka.” A tak, niestety, nie jest. Najczęściej jest to zaplanowane działanie, które ma na celu weryfikację naszego numeru – czy zapisać go w bazie jako numer „aktywny”, a więc taki, któremu można składać kolejne propozycje konsumenckie, czy jednak jest „nieaktywny”, a zatem nie warto dzwonić do niego, bo zapewne i tak nikt nie odbierze.

Czas więc zdać sobie sprawę, że nieodbieranie jest naprawdę dobrym pomysłem – nie przykładamy się do poszerzania się spamu telefonicznego, jeśli chodzi o nasz numer – co nas chyba najbardziej interesuje. Choć, oczywiście, powinniśmy brać pod uwagę innych ludzi, jak na przykład osoby starsze. Są to osoby często samotne, nie zdające sobie sprawy z zagrożenia, jakie niesie za sobą zjawisko spamu telefonicznego. Jednym z przykładów takiej sytuacji, jest sprawa pana Radosława R. ze Śląska, który opowiedział mi swoją historię – akurat robił remont u starszej pani w mieszkaniu. Nagle usłyszał, że kobieta rozmawiała z kimś przez telefon. Podszedł, podsłuchał rozmowę. Okazało się, że niespodziewanie zadzwoniła do niej wnuczka z Niemiec, która prosi o pilną pożyczkę. Zapytała, ile kobieta ma teraz w domu pieniędzy, aby mogła jej szybko wysłać. Pan Radosław zareagował od razu. Polecił starszej pani zadzwonić czym prędzej do rodziny, która rzeczywiście znajdowała się w Niemczech i dopytać, czy wnuczka dzwoniła. Jak się okazało, nic o tym nie wiedzieli. Pan Radosław niezwłocznie zgłosił sprawę na policję.

Należy uważać na właśnie takie sytuacje. Seniorzy nie zdają sobie sprawy z tego, jak łatwo jest się podszyć pod kogoś, jak łatwo jest manipulować. Zwłaszcza, gdy jesteś osobą starszą, masz dobre serce i chcesz zawsze być pomocnym człowiekiem. To może być zgubne w dobie rozpowszechniającego się spamu telefonicznego.

Uświadamiajmy więc, ale także podawajmy dobre rozwiązania tego problemu. Jednym z takich rozwiązań, jest wpisywanie nękających numerów w wyszukiwarkę internetową. Dla przykładu, pokażemy wam, czego dowiedzieliśmy się o jednym z mocno spamujących numerów w ostatnim czasie, po wpisaniu go w wyszukiwarkę.

Numer 511641852 został określony przez większość użytkowników jako numer negatywny. Wszystko przez to, że został zidentyfikowany jako „głuchy telefon.” Jest numerem komórkowym, zarejestrowanym w sieci Orange Polska. Był on wyszukiwany aż 11518 razy, ostatnio zaledwie parę sekund temu. W dziale komentarzy aż wrze. Liczy on sobie aż 89 komentarzy. Oto kilka z nich: „Głuchy telefon”, „Za darmo robot sprzątający”, „Darmowy telewizor wciskają”, „Wydzwania jak głupi”, „Głuchy telefon. Może to podłączanie podsłuchu?”, „Przedstawiciel PiS. Prosi o poparcie”, „Głuchy telefon, nagrywa głos”, „Wyłudzanie danych osobowych! Dzwoniła Pani z informacją, że mam darmowy telewizor do odebrania, bez opłat i rezerwacji dla mnie, Pani powiedziała, że dzwoni z firmy coś na literę „T”, i że ma na imię Marzena, zapytała: „A jak pani ma na imię?”, a ja jej powiedziałam, że żadnego telewizora nie zamawiałam, nie rezerwowałam i nie jestem zainteresowana, i że proszę nie dzwonić, bo panią zablokuję i zgłoszę.”

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *