793886700 ciągle aktywny numer

793886700

Głuche telefony to zjawisko polegające na tym, że ktoś (lub coś – bo za tym stoją również boty), dzwoni do nas, a gdy odbierzemy, rozmowa natychmiast zostaje przerwana. Chodzi tu jedynie o to, by zebrać informację, czy dany numer jest aktywny, czy nie. Cóż oznacza, że numer jest „aktywny”? Oznacza to tyle, że dajemy niechcąco feedback, że korzystamy z danego numeru, że ktoś ten numer posiada i odbiera telefony, a to oznacza, że może być potencjalnym klientem dla firm telemarketingowych. Niestety, ale często wiąże się to z tym, że spam telefoniczny poszerza się, mimo że tego nie chcemy. Jaki z tego wniosek? Nie odbierajmy nieznanych połączeń!

Naucz się zasady – nieznany numer telefonu? – odrzucam połączenie lub po prostu czekam, aż przestanie dzwonić. Następnie blokuje numer, sprawdzam go w sieci. Tak, to bardzo ważne – sprawdzajcie numery w sieci! Dlaczego to takie ważne? Bo na najróżniejszych stronach specjalnie powstałych do takich celów, znajdujemy wyszukiwarkę, do której możemy wpisać nękający nas numer i dowiedzieć się o nim wszystkich niezbędnych informacji, dzięki którym będziemy wiedzieć, czego chciał od nas nasz rozmówca. Sami też będziemy mogli ocenić doświadczenie z tymże numerem, a także napisać kilka słów w komentarzu. Jest to ważne, bo w ten sposób przekazujemy informacje dalej, uwierzytelniając już krążące w sieci dane. Jest to dobra przestroga dla każdego innego użytkownika i garść informacji dla tego, kto chce się dowiedzieć, kto pod danym numerem się kryje. Specjalnie dla ciebie sprawdziliśmy jeden z najbardziej spamujących numerów telefonu – 793886700 – który w ostatnim czasie był sprawdzany przez 4701 użytkowników domeny nieznany-numer. Jest to ogromna liczba, dlatego już wiesz, że będzie to na pewno istotna dla ciebie informacja, zwłaszcza jeśli sam natknąłeś się na ten numer.

W tej wyszukiwarce znaleźliśmy mnóstwo informacji o danym numerze. Między innymi to, że należy do sieci komórkowej Netia i został zidentyfikowany jako głuchy telefon. Powyżej wyjaśnione już zostało, z czym wiąże się dane zjawisko. Numer ten został oznaczony jako negatywny przez większość użytkowników. Ostatnio wyszukiwany był zaledwie parę sekund temu.

W komentarzach czytamy: „Głuchy telefon. Nikt się nie odzywa.”, „Głuchy telefon, dzwonił o 1 w nocy, blokować.”, „Orange, dzwonią, by naciągnąć cię na nową umowę lub przedłużyć starą, mimo że byłem w punkcie orange i złożyłem definitywną rezygnację”, „Pomimo zablokowania dzwoni codziennie…”, „natrętny, dzwoni co chwilę”, „jednego dnia dzwonił 18 razy, zaczyna od godziny 8-mej, nawet nie odpuszcza w soboty”, „dzwoni po kilkanaście razy dziennie”, „głuchy telefon. Blokować”, „jak dobrze, że jest blokada, niech dzwoni sobie do końca świata i jeden dzień dłużej.”

Jak widzisz, sekcja komentarzy jest bardzo istotna, można z niej wyciągnąć najwięcej informacji. Korzystajcie zatem z takich stron, wyszukujcie numery i piszcie opinie. Niech informacja idzie w świat dalej, uświadamiajcie ludzi, zwłaszcza starszych, którzy potrzebują tego uświadomienia.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *