518082354 natarczywie dzwoni

518082354

Smartfony stały się naszą potrzebą numer jeden. Bez nich nie potrafimy normalnie funkcjonować. Ciężko nam kontaktować się bez nich, bez nich zaplanować dzień, zrobić szybkie obliczenia, mieć kalendarz i pogodę w głowie. Mając je, wszystko staje się prostsze, potrafimy nimi zapłacić, zrobić zdjęcie, nagrać film, zaplanować coś. Bez nich niewiele możemy i do tego się coraz bardziej przyzwyczajamy. Telefony to nasza prawa ręka. Żyjemy w takim przekonaniu. Sprawiają nam przyjemność jako szybkie przekaźniki wiadomości, jako szybkie i intuicyjne aplikacje społecznościowe. Jak oprzeć się ich urokom? A zastanawiałeś się kiedyś, czy telefon ma jakieś wady?

Telefon może nas przede wszystkim uzależnić – co zresztą zostało wspomniane już powyżej. Uzależniamy się od nich i tylko z nimi wiążemy jakiekolwiek działania. Bez nich niewiele potrafimy. No bo kto będzie teraz drukował bilet na pociąg czy samolot, albo do kina czy teatru, skoro może mieć je w telefonie i niczym się nie martwić? Proces drukowania zabierze nam czas, ściągnięcie biletu na telefon – nie. Bo potrwa to zapewne jakieś dziesięć sekund. Drukowanie nieco dłużej, bo kilka minut.

Koncentrujemy się więc na wszelkich dobrach, jakie słyną z użytkowania telefonu, nie biorąc pod uwagę jego ciemnych stron. A są takie, oczywiście, że tak. Nie tylko uzależniamy się od telefonu, ale również dotyka nas zjawisko spamu telefonicznego. Czym jest ów spam? To wydzwanianie obcych numerów na nasze telefony. Są to najczęściej telemarketerzy i zwyczajni oszuści, próbujący nas naciągnąć lub wyciągnąć z nas dane osobowe. Czy wiecie, co w takim przypadku powinno się zrobić?

Możesz naturalnie w pierwszym odruchu zablokować natrętny numer. Ale dobrze byłoby, gdybyś zajrzał jeszcze na stronę typu ktoto.info lub nieznany-numer. Są to domeny, których celem jest wyszukiwanie nachalnych numerów i dowiadywaniu się, kto się pod nimi kryje. Dowiadujemy się wówczas, jaka jest ocena danego numeru, ile razy był wyszukiwany, jaką ma reputację, kiedy ostatnio ktoś wpisywał go w wyszukiwarkę.

Na przykład, numer 518082354 na portalu nieznany-numer otrzymał reputację numeru irytującego. Tak określiła go większość użytkowników w tej domenie. Sprawdzany był przez 102 osoby, ostatnio zaledwie parę sekund temu. Przytaczamy przykładowy komentarz dla tegoż numeru wystawiony na tej stronie: „ktoś podaje się za przedstawiciela firmy, w której rzekomo ubezpieczyliśmy się na życie. Chce wysłać do nas konsultanta, aby potwierdził przysługujące nam ubezpieczenie na życie, itd. …Bardzo nachalni, ogólnie denerwujący.”

Widzisz więc jak takie strony są pomocne. Warto z nich korzystać, wystawiać własną opinię w komentarzu, a także oceniać numer. To urzetelnia wiedzę na temat danego numeru, sprawia, że zbieramy więcej informacji i więcej osób dowiaduje się o nim. To pomaga nam w przyszłości podjąć decyzję, czy od takiego numeru należy odbierać, czy też nie. Teraz już wiesz, że raczej nie powinno odbierać się od nieznanego numeru, ale wcześniej mogłeś nie być tego świadom. Sprawdzaj obce numery w sieci.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *