692411035 nie daje spokoju?

692411035

Spam telefoniczny to zjawisko, które nie wzbudza w nas już żadnego zdziwienia. Zdajemy sobie sprawę z zagrożenia, jakie stwarza, a mimo to nadal nie do końca wiemy, jak należy się zachować. Ludzie starsi nadal odbierają i dyskutują z telemarketerami. Nie zdają sobie sprawy z tego, że najlepszym sposobem na to jest… nieodbieranie telefonu. Stąd kłopoty i poszerzanie się spamu. Nie odbierasz i robisz najlepszą rzecz, jaką mogłeś zrobić. Dlaczego? Dlatego, że gdy odbierasz, a często jest to zwyczajna metoda tak zwanego głuchego telefonu, zwiększasz prawdopodobieństwo, że następnym razem również cię to spotka.

Głuchy telefon to sytuacja w której obcy numer dzwoni do ciebie, ty odbierasz, a wówczas spotykasz się z ciszą w słuchawce – ktoś właśnie się rozłączył i jedyne, czego się dowiedział, to tego, że twój numer jest aktywny – że można do ciebie dzwonić i przedstawiać ci najróżniejsze propozycje telemarketingowe. Dlatego tak ważne jest, abyś trochę się zapomniał – i po prostu nie odbierał, a zgłaszał. Sam dobrze wiesz, że w telefonach najnowszej generacji wyświetla się informacja: „podejrzenie spamu”, „podejrzenie o oszustwo,” dzięki czemu jesteś w stanie bez wyrzutów sumienia po prostu nie odbierać, odrzucać przychodzące. Uznajmy, że w ogóle to jest dobre – wszak jeśli to ktoś znajomy, na pewno zostawi ci SMS-a, że to właśnie on próbował się z tobą skontaktować. Potencjalny klient też raczej się tak zachowa. Uszanuj więc siebie, swój czas i to, że nie powinno się odbierać niechcianych telefonów.

W związku z powyższym sprawdziliśmy jeden z najbardziej spamujących numerów w ostatnim czasie. Numer o kombinacji 692411035 na stronie nieznany-numer jest oznaczony jako numer związany potencjalnie z oszustwem na tle windykacji. Należy do sieci T-Mobile Polska. W wyszukiwarce wpisywało go aż 649 razy. Reputacja tego numeru została oznaczona jako negatywna, a więc doświadczenia większości użytkowników z tym numerem były nieprzyjemne. Ostatni raz dany numer sprawdzany był zaledwie parę sekund temu. W komentarzach czytamy: „Złodzieje windykacja”, „Nie odbierać”, „Windykacja PayPo”, „Prawdopodobnie Alior Bank.” Rzucają one pewne światło na naszą wiedzę na temat danego numeru. Teraz widzisz, jak ważne jest identyfikowanie natrętnych numerów na stronach typu nieznany-numer czy odebrac.pl, ktoto.info, ktodzwonil. To tam, wpisując numer w wyszukiwarkę, jesteśmy w stanie zobaczyć oceny danego numeru, przeczytać komentarze na jego temat, dowiedzieć się, ile razy był wyszukiwany.

Cenne jest, gdy sami również dajemy feedback co do doświadczenia z danym numerem. Jest to niezwykle pomocne dla reszty użytkowników, a także ważny jest fakt, że w ten sposób przekazujemy info dalej, utwierdzając resztę w przekonaniu, że użytkownicy nie zmyślają, a opisują prawdę. Starajmy się korzystać z tych stron, aby poszerzać walkę z oszustami i naciągaczami. Mówimy tu zwłaszcza o starszych osobach, którymi łatwo się manipuluje ze względu na dyktowaną wiekiem naiwność.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *