Jak wyczyścić telefon komórkowy?

Jak wyczyścić telefon komórkowy?

Jak wyczyścić telefon komórkowy, tablet, komputer i inne urządzenia? W dzisiejszych czasach czyszczenie i dezynfekcja urządzeń elektronicznych jest bardzo ważna, ponieważ mogą one być siedliskiem licznych wirusów i bakterii. Podajemy wskazówki i porady, jak utrzymać je w całkowitej czystości, Wiemy już, że w tym czasie, kiedy pandemia jest aktywna, musimy podjąć ekstremalne środki higieny w domu. Nie tylko generalne sprzątanie pokoi, salonów, mebli, kuchni i łazienek, ale również tych elementów, z których korzystamy najczęściej, a które zazwyczaj pozostają niezauważone, jak telefony komórkowe, tablety, komputery, monitory itp.

Na przykład ekrany naszych telefonów, ze względu na sposób ich użytkowania, mogą być siedliskiem nawet sześciu różnych rodzajów bakterii. Dlatego też musimy podjąć ekstremalne środki ostrożności i utrzymywać je w czystości i dezynfekcji. Prosty zestaw do czyszczenia może położyć kres temu problemowi.
Skupiając się na koronawirusie, badania wykazały, że może on przetrwać na powierzchniach takich jak plastik i stal przez dwa do trzech dni. A z czego wykonana jest większość urządzeń, których używamy? To prawda. Jeśli dodać do tego fakt, że człowiek odblokowuje swój telefon komórkowy średnio 80-130 razy dziennie, to tym bardziej należy szczególnie dbać o jego czyszczenie.

W dalszej części podamy dokładne instrukcje dotyczące czyszczenia urządzeń takich jak telefony komórkowe, komputery, klawiatury i telewizory. Ogólną zasadą dla wszystkich urządzeń jest to, że powinny być one wyłączone i odłączone od sieci elektrycznej, gdy je czyścimy i dezynfekujemy. Należy również dokładnie umyć ręce przed i po czyszczeniu i dezynfekcji. A do suszenia urządzeń, bez wyjątku, używaj czystej, suchej ściereczki z mikrofibry.

Który produkt należy stosować do dezynfekcji urządzeń?

Pierwszym krokiem, który należy rozważyć, jest wybór produktu do czyszczenia urządzenia. Jeśli oprócz czyszczenia chcemy zapewnić dezynfekcję urządzenia, lepiej zdecydować się na roztwór hydroalkoholowy niż wodę z mydłem. Najlepiej użyć 60-procentowego alkoholu izopropylowego. W domu możesz przygotować roztwór mieszając alkohol i wodę w proporcji 60%/40%. To znaczy, jeśli chcesz zrobić objętość 500 ml, użyj 300 ml alkoholu, a resztę wody, najlepiej destylowanej. Możesz również użyć roztworu sprzedawanego w aptekach i specjalistycznych sklepach, który normalnie używasz do rąk, ale nie będzie on działał na ekrany i monitory.

Jak czyścić telefon komórkowy i tablet?

Upewnij się, że odłączyłeś słuchawki lub baterie i oczywiście zdejmij obudowę, jeśli ją posiadasz. Będzie on czyszczony oddzielnie. Teraz weź irchę lub ściereczkę z mikrofibry (te są idealne, ponieważ nie pozostawiają kłaczków i są miękkie) i polej ją 60% alkoholem izopropylowym. Nie za dużo, tylko zwilżyć. Przetrzyj chusteczką całą powierzchnię telefonu. Nigdy nie wylewaj alkoholu na ekran, ponieważ może to spowodować jego uszkodzenie. Nanieść go za pomocą szmatki. Do wysuszenia użyj czystej szmatki. Należy również pamiętać o następujących kwestiach.

  1. Jeśli Twój telefon ma szkło hartowane i jest ono pęknięte, lepiej jest je całkowicie usunąć: pęknięcia te mogą być siedliskiem bakterii, które trudniej jest usunąć.
  2. Bardzo ważne jest, aby wyczyścić zarówno tył, jak i ekran.
  3. Należy szczególnie uważać na czujnik odcisków palców lub obiektywy aparatów fotograficznych. Aby wyczyścić te miejsca, najlepiej jest zastosować taśmę klejącą do usuwania brudu. Nie należy stosować alkoholu ani innych płynów ściernych do tych części, ponieważ może to spowodować ich uszkodzenie.
  4. Jeśli używasz skórzanego etui, wymień je na plastikowe, ponieważ jest to naturalny materiał i może przechowywać znacznie więcej zanieczyszczeń.

Jak czyścić komputer i klawiaturę.

Aby wyczyścić komputer stacjonarny należy wziąć przygotowany przez nas w domu roztwór, a następnie wylać go na ściereczkę z mikrofibry. Upewnij się, że jest dobrze wyciśnięty i wytrzyj wieżę na całej powierzchni, w tym tylne połączenia. Nie należy zapominać o zwróceniu szczególnej uwagi na obszary wentylacji. A komputer nie jest czysty, jeśli zapomni się o klawiaturze. W tym przypadku można użyć chusteczek dezynfekujących do wyczyszczenia całej powierzchni. Jeśli ich nie masz, możesz użyć szmatki nasączonej alkoholem. Wycieraj powierzchnię od lewej do prawej i odwrotnie. Użyj wacików nasączonych alkoholem, aby wyczyścić szczeliny między klawiszami. W tym celu można również użyć sprężonego powietrza, które należy włożyć między szczeliny, aby je całkowicie oczyścić. I, co bardzo ważne, poczekaj, aż wyschnie, aby go użyć.

Jak czyścić urządzenia peryferyjne, takie jak mysz?

Mysz może być również doskonałym odbiorcą bakterii. Po wyjęciu baterii i odłączeniu od klawiatury, przetrzyj ją szmatką nasączoną roztworem hydroalkoholowym. Aby uzyskać dostęp do mniejszych obszarów, użyj zwilżonego wacika.

Jak czyścić laptopy?

Do czyszczenia zewnętrznej strony laptopa używamy ściereczki z mikrofibry. Wystarczy wylać na niego kilka kropel alkoholu i przetrzeć całą obudowę laptopa. Aby ją wysuszyć, użyj nowej szmatki. Jeśli chodzi o wnętrze laptopa, zaczynamy od czyszczenia klawiatury. Za pomocą sprężonego powietrza usuwamy wszelkie zanieczyszczenia, resztki jedzenia, kłaczki, włosy itp. które mogą utknąć w klawiaturze. Szczególną uwagę należy zwrócić na gładzik, który przystąpimy do czyszczenia, ponownie, szmatką zwilżoną w roztworze, delikatnie go przecierając.

Jak czyścić monitory i ekrany?

Aby wyczyścić te powierzchnie, należy najpierw sprawdzić instrukcje producenta, ponieważ niektóre materiały są szczególnie wrażliwe. Ogólną zasadą jest również to, że nie należy wywierać nacisku. Jeśli zbyt mocno wymusisz proces czyszczenia, możesz uszkodzić ekran. Najpierw użyj suchej szmatki, aby usunąć wszelkie kłaczki lub inne zabrudzenia, które przywarły do ekranu i ramy monitora lub telewizora. Zwilż szmatkę roztworem i upewnij się, że nie kapie. Jest to bardzo ważne, ponieważ krople roztworu mogą przedostać się do wnętrza urządzenia i spowodować jego nieprawidłowe działanie. Jeśli zauważysz kapanie, natychmiast je wytrzyj. W celu właściwego czyszczenia, delikatnie pocieraj ekran w kółko w tym samym kierunku. Można również użyć specjalnego zestawu do czyszczenia ekranów.

Jak czyścić inne urządzenia?

Do czyszczenia słuchawek, na przykład, unikaj alkoholu, a zamiast tego używaj wody z mydłem. Usuń gąbki, jeśli są obecne, i namocz końcówkę ściereczki z mikrofibry w roztworze mydła. Wyczyść dokładnie całą powierzchnię słuchawki. W przypadku pilotów zdalnego sterowania należy postępować tak samo jak w przypadku poprzednich elementów: zmieszać wodę i alkohol izopropylowy w proporcji odpowiednio 40% i 60%.

Inne środki bezpieczeństwa.

Niezbędne jest, oprócz czyszczenia urządzeń wymienionych powyżej, zachowanie szeregu podstawowych zasad higieny, zarówno osobistej, jak i czystości w naszym domu, ze szczególnym uwzględnieniem łazienki i kuchni. Na poziomie osobistym musimy nadal przestrzegać zasad, które zostały nam narzucone od początku pandemii: myć ręce energicznie przez około 40 sekund, zawsze kichać w zgięciu łokcia i nie dotykać twarzy.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *