6 wskazówek jak lepiej ładować telefon

6 wskazówek jak lepiej ładować telefon

Ładowanie telefonu komórkowego wydaje się proste, ale istnieją pewne zalecenia, które mogą pomóc nam zmaksymalizować żywotność naszej baterii. Pamiętaj, że akumulator ma określone cykle ładowania i rozładowania, ale niekoniecznie są to pełne cykle. Innymi słowy, jeśli całkowicie napełnisz i opróżnisz baterię, to jest to jeden cykl.

  1. Nie należy w pełni ładować ani rozładowywać telefonu. Pierwsza sztuczka polega na tym, aby nie rozładować ani nie naładować do końca akumulatora. Najlepiej nie rozładowywać poniżej 30% i nie ładować powyżej 80%, aby zwiększyć liczbę efektywnych cykli.
  2. Nie zostawiaj telefonu naładowanego, gdy jest maksymalnie naładowany. Chociaż istnieje wiele urządzeń, które „odcinają” zasilanie, zaleca się, aby nie pozostawiać telefonu podłączonego do sieci elektrycznej, gdy osiągnie on maksymalny punkt naładowania. W przeciwnym razie może dojść do uszkodzenia jego stabilności.
  3. Staraj się nie używać intensywnie swojego smartfona podczas ładowania. Używanie telefonu z aplikacjami o wysokiej wydajności, takimi jak gry lub filmy, podczas ładowania może zakłócić obliczenia cyklu. Ładowanie będzie również trwało dłużej.
  4. Unikać przegrzania. Wysokie temperatury negatywnie wpływają na pojemność baterii. Utrzymująca się temperatura 40 stopni Celsjusza może zmniejszyć pojemność użytkową o 15% w porównaniu do temperatur pomiędzy 25 a 30 stopni Celsjusza. A jeśli zauważysz, że Twój telefon jest nienormalnie gorący, wyłącz go i włącz ponownie.
  5. Użyj kabla dostarczonego w pudełku. Jeśli Twój telefon posiada funkcję szybkiego ładowania i zauważysz, że nie działa ona tak, jak powinna, sprawdź, czy kabel, którego używasz, jest oryginalny. W niektórych modelach uzyskanie maksymalnej prędkości zależy od użycia kabla dołączonego do zestawu.
  6. Kup bank energii kompatybilny z funkcją szybkiego ładowania. Dobrym rozwiązaniem, aby jak najszybciej uzupełnić ładunek jest power bank. Wybierz najlepiej taki, który posiada funkcję szybkiego ładowania. Zwróć uwagę na szczegóły specyfikacji: zazwyczaj są one zgodne z Power Delivery.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *