438819344 codziennie dzwoni?

438819344

Spam telefoniczny to zjawisko, z jakim spotykamy się na co dzień. Są momenty, w których poszczególne numery naprzykrzają się bardziej, czasem mamy dłuższy spokój od telemarketerów. Jednak dlaczego zdarza się to tak często? Skąd w ogóle obcy ludzie mają nasz numer telefonu?

Często sprawcami jesteśmy sami my – gdy podajemy nasz numer w sieci za często. Powinniśmy dbać o naszą prywatność i stosować zasadę ograniczonego zaufania, podawać numer telefonu tylko wtedy, gdy jest to niezbędne. Zamiast numeru można podawać przecież adres e-mail (a można i tutaj powalczyć o prywatność, założyć oddzielną skrzynkę do celów konsumenckich, czyli na przykład do zapisywania się do Newsletterów, a oddzielną do prywatnej poczty internetowej), chyba że akurat niezbędny jest zarówno adres mailowy, jak i numer komórkowy.

Najlepszym sposobem na realne zmniejszenie spamu telefonicznego jest… nieodbieranie obcych połączeń. Spróbuj sam! Ja wypróbowałam i od kiedy nie odbieram nieznanych połączeń, spam telefoniczny spotyka mnie o 50% rzadziej niż kiedyś. Bardzo pomogła mi w tym funkcja filtrowania spamu, którą być może też masz w swoim telefonie. Polega ona na wysyłaniu komunikatu, gdy obcy, dzwoniący do mnie numer, był wielokrotnie oznaczany jako spam. Dowiedz się więcej o tej możliwości.

Nie zawsze jednak możemy odrzucać wszystkie obce połączenia. Są takie zawody lub ktoś może prowadzić taki tryb życia, w którym odbieranie każdego telefonu jest po prostu koniecznością. Wówczas zalecamy sprawdzenie poszczególnych numerów w internecie. To bardzo ważne, bo w ten sposób nie tylko sam dowiadujesz się więcej o rozmówcy spod konkretnego numeru, ale także sam jesteś w stanie przekazać informacje dalej, dzięki czemu użytkownicy ostrzegają się wzajemnie. To bardzo wygodna i potrzebna współpraca. Wciąż przecież są osoby, które nie zdają sobie sprawy z niebezpieczeństw, związanych z odbieraniem nieznanych połączeń. Najczęściej są to osoby starsze i/lub samotne. Dlatego tak ważne jest przekazywanie danych dalej.

Aby zobrazować, jak wiele można dowiedzieć się o konkretnym numerze, wyszukaliśmy jeden z najbardziej spamujących numerów w ostatnim czasie. Numer 438819344 to numer stacjonarny, należący do strefy numeracyjnej Sieradz. Jest on oceniany negatywnie przez użytkowników, dlatego ogólna reputacja numeru została oznaczona jako „negatywna.” Numer ten był wyszukiwany aż 1604 razy, ostatnio zaledwie kilka sekund temu. Liczby mówią same za siebie; ten numer rzeczywiście jest numerem nękającym.

W komentarzach czytamy, na przykład: „Automat, 2 razy powiedział dzień dobry, przedstawił się jako Magdalena Pisarczyk i rozłączył. Nie wiem, po co dzwonił”, „Dzwoni i gra muzyka w tle”, „Dzwonił wieczorem, bardzo krótko”, „Oferta o dofinansowanie do prądu”, „Dzwonił, oddzwoniłem, bo polski, ale nikt nie odbiera i włącza się automat po angielsku, podejrzany”, „Oferta o dofinansowanie o prąd – oszustwo”, „Spam. Dzwonią po nielegalnie pozyskanej bazie danych osobowych.” Sam widzisz, jak wiele można dowiedzieć się z wyszukiwarki internetowej. Korzystaj z tej opcji, chroń siebie i innych.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *