438819340 cały czas dzwoni?

438819340

Czy kojarzysz numer 438819340? Możliwe, że dzwonił również do ciebie. Nie zwlekaj i sprawdź, kto może kryć się pod tym numerem. Spam telefoniczny jest zjawiskiem, które przylgnęło do naszej codzienności. Często zdarza się, że obcy numer dzwoni do nas, odbieramy, a po drugiej słuchawki jest cisza i szybkie rozłączenie rozmowy. Czasem jednak ktoś tam jest i skrzętnie proponuje nam wszelkie wspaniałości: bardzo atrakcyjny kredyt, zestawy wysokojakościowych naczyń, udział w loterii, zalogowanie się do sklepu internetowego czy fotowoltaikę. Jednak jesteśmy już wyczuleni i wiemy, że są to zwyczajne próby naciągania i oszustw. Na manipulację najbardziej podatne są osoby starsze i/lub samotne, niemające świadomości z zagrożeń, jakie wynikają z odbierania nieznanych połączeń. Dlatego naszym zadaniem jest uświadamiać takie osoby, mówić im o potencjalnych zagrożeniach. Wiele razy spotykamy się z metodami oszustów, na przykład sposobem „na wnuczka” czy „policjanta”. Starsi ludzie w takich sytuacjach myślą tylko o swoich najbliższych i nie widzą w tym podstępu. Dlatego tak często są wykorzystywani i kończy się to źle.

Pamiętaj więc, że najlepszym sposobem na zwalczanie spamu telefonicznego jest przede wszystkim odrzucanie połączeń od nieznanych numerów. Odrzucanie lub ignorowanie. To naprawdę działa. Jeszcze dwa lata temu dostawałam takich telefonów na pęczki: zdarzało się nawet dwa razy dziennie. Dopiero, gdy zaczęłam ignorować połączenia, ilość telefonów od obcych numerów faktycznie się zmniejszyła.

Wiadomo, nie zawsze mamy tę sposobność, by zignorować dzwoniący telefon. Są przecież osoby, które prowadzą własną działalność, więc potencjalny klient dzwoni do nich z obcego numeru. W takim wypadku najlepiej jest mieć włączoną opcję filtrowania spamu, dostępną w najnowszych smartfonach. Polega ona na tym, że gdy dzwoni do ciebie obcy numer, a należy on do tych spamujących numerów, zostaniesz o tym poinformowany komunikatem: „podejrzenie spamu” lub „podejrzenie o oszustwo.” Wówczas łatwiej jest odrzucać obce połączenia.

Innym, bardzo ważnym sposobem jest wyszukiwanie natrętnych numerów w sieci. Załóżmy, że dzwoni do ciebie ktoś z obcego numeru. Nie wahaj się, zrób szybki research w sieci. Dzięki temu ustalisz, skąd mógł dzwonić, w jakim celu, czy innych też to spotykało i czego chciał rozmówca. To właśnie w sekcji komentarzy znajduje się największa kopalnia wiedzy na temat numerów. Ludzie dzielą się swoimi doświadczeniami. „Pani próbowała wyłudzać dane”, „Oszuści, wmawiali mi, że wygrałam coś w loterii. Nie brałam udziału w żadnej loterii”, „Głuchy telefon”, „Niebezpieczne połączenie”, „Gdy oddzwoniłem, pobrało mi 3 zł z konta.” To wszystko bardzo ważne wskazówki i prowadzą do prostego wniosku – nie odbieraj. Istotne jest też, abyś ty sam dzielił się swoimi doświadczeniami, jeśli miałeś do czynienia z danym numerem i może odebrałeś od niego. Podziel się, a pomożesz innym osobom.

Numer, o którym wspomnieliśmy na początku artykułu, należy do strefy numeracyjnej Sieradz i jest numerem stacjonarnym. Jest oceniany jako „neutralny” i był wyszukiwany 359 razy. To na razie niedużo, bo są numery które mają po kilka, kilkanaście tysięcy wyszukiwań. Jest zatem nowym numerem, ale ostrzegamy cię przed nim, abyś miał się na baczności.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *