Najlepszy pierwszy tablet dla dziecka

Najlepszy pierwszy tablet dla dziecka

Dowiedz się, jakie cechy sprzętu i oprogramowania należy wziąć pod uwagę przy zakupie tabletu odpowiedniego dla najmłodszych domowników oraz jak zapewnić im bezpieczeństwo podczas korzystania z niego.

Najlepszy tablet dla dzieci

Tablet jest bardzo kompletnym urządzeniem dla dzieci. Dzięki dużemu ekranowi jest on jednocześnie oknem na świat, narzędziem do nauki i idealnym miejscem do zabawy. Jest to więc jeden z najbardziej poszukiwanych gadżetów, ale też jeden z najtrudniejszych do wyboru ze względu na szeroką gamę na rynku. Nie dość, że skomplikowane jest znalezienie dużej liczby iPadów i tabletów, to w większości przypadków oddajemy w ręce najmłodszych dzieci to, co będzie ich pierwszymi komputerami. Chcemy urządzenie, które jest jakości, bezpieczne i wytrzymałe, więc musimy rozważyć dobre etui na tablet.

Kiedy kupić tablet dla dziecka?

Zamiast szukać idealnego tabletu dla każdej grupy wiekowej, najlepiej wziąć odpowiedzialność i skonfigurować model pod konkretne potrzeby dziecka. Wystarczy dowolny tablet, jeśli zastosujemy niezbędne narzędzia nadzoru rodzicielskiego i kontroli. Dają nam one możliwość ograniczenia instalacji aplikacji, ustalenia harmonogramów, zablokowania płatności lub uniemożliwienia dostępu do niektórych stron internetowych.

Oczywiście, istnieją bardzo wczesne grupy wiekowe, takie jak dzieci poniżej 5 roku życia, kiedy bardziej interesujące jest oferowanie zabawkowych tabletów, z którymi dzieci mogą stawiać pierwsze kroki w technologii. Jednak skupmy się na lepszych modelach, które mogą towarzyszyć im w pierwszych krokach, aż staną się ich najbardziej użytecznym narzędziem do nauki i zabawy.

Odpowiednio wykorzystane, z aplikacjami i usługami rekomendowanymi przez szkoły i placówki oświatowe, stają się korzystnymi narzędziami rozwoju najmłodszych dzieci. Wszystko zależy od ich wieku, potrzeb i kontroli, jaką mają nad ich użytkowaniem, ale nie ma wątpliwości, że włączenie tabletu do ich rutynowych czynności zakończy się pozytywnie.

Co należy wiedzieć kupując tablet dla dzicka?

Mając w pobliżu dziecko nie ma wątpliwości, że woli ono tablety od innych urządzeń, takich jak telefon czy komputer. Interakcja dotykowa jest już przez nich przyswojona, a duży ekran pozwala im na konsumpcję treści w sposób znacznie wygodniejszy niż w przypadku telefonu komórkowego. Nie możemy ignorować faktu, że aplikacje takie jak YouTube czy jakość gier tworzonych na te platformy stawiają je przed konsolami do gier wideo, czy telewizorami pod względem liczby godzin spędzonych na rozrywce.
Jak już wspomnieliśmy, korzystanie z tych urządzeń musi być nadzorowane przez dorosłych, chociaż praktycznie wszystkie z nich zawierają systemy kontroli dzieci, ekspozycja na ekrany i intensywne użytkowanie może być szkodliwe dla zdrowia dzieci.

Ekran jest głównym elementem

Ekran jest głównym sposobem interakcji z tabletem i miejscem, w którym informacje są reprezentowane, więc im lepsza jakość, tym lepsze wrażenia. Głównym pytaniem, które się pojawia, jest idealny rozmiar. W rzeczywistości ten aspekt bezpośrednio warunkuje wymiary i wagę urządzenia, dlatego ważne jest, aby sprawdzić, czy jest ono poręczne dla dziecka. Mimo to, należy zaznaczyć, że najbardziej wydajne są urządzenia o przekątnej od 8 do 10 cali. Mniejszy tablet jest zbyt podobny do telefonu i traci część swoich zalet.

Jeśli chcemy robić z tabletem poważne rzeczy, np. instalować aplikacje edukacyjne, a jednocześnie skupić się na odtwarzaniu wideo, to powinniśmy wybrać rozmiar 10-calowy. Jako większe, mają one również większą pojemność baterii i dłuższy czas pracy. Podobnie, rozdzielczość będzie się znacznie różnić w zależności od wielkości ekranu, choć zawsze zaleca się wybór takiego, który jest większy niż 1.280 x 800 pikseli. Nie powinniśmy też pominąć obecności dobrej przedniej kamery, zdolnej do zagwarantowania połączeń wideo, które są coraz częściej wykorzystywane w komunikacji między przyjaciółmi, rodzinami i wirtualnymi klasami.

Właściwy system operacyjny

Istnieją 2 różne systemy operacyjne: IOS firmy Apple i Android firmy Google. Pierwsza duża różnica jest w cenie, gdyż za dostęp do tego pierwszego będziemy musieli zapłacić znacznie więcej, ale mamy też pewność, że nabędziemy świetny produkt we wszystkich możliwych aspektach.

Dla Androida, różnorodność jest ogromna, od naprawdę niedrogich modeli do innych, które wiążą się z iPadem. Jeśli chodzi o aplikacje i usługi, to w żadnym z systemów nie zabraknie tych ważnych. Wybór powinien być dokonany z uwzględnieniem systemu telefonii komórkowej, z której korzystają rodzice, ponieważ w ten sposób będą mogli lepiej kontrolować to, co robią na tablecie i udostępniać pobrane aplikacje.

Najlepszy tablet do gier i nauki

Mówimy tu bezpośrednio o wydajności, która staje się coraz ważniejsza. Jeśli kupisz tablet, który jest zbyt tani lub ma stary sprzęt, zauważysz to w krótkim czasie. Skomplikowane aplikacje nie będą działać płynnie, a my nie będziemy mogli pracować wielozadaniowo, co jest jedną z mocnych stron tabletu

Myśląc o nim jako o tablecie dla dzieci, nie bierzemy pod uwagę, że dobry sprzęt może sprawić, że produkt będzie działał jeszcze przez wiele lat. Jest to świetna inwestycja, jeśli wybierzemy wydajne modele, które pozwolą nam odtwarzać wymagające tytuły, na których można przeprowadzić prostą edycję wideo lub na których mamy wystarczająco dużo miejsca, aby przechowywać zawartość przez długi czas. Jeśli chodzi o pamięć RAM, nigdy nie schodź poniżej 2GB, chociaż 4GB jest idealne.

Twój pierwszy komputer domowy

Komputer zamiast tabletu? Rzeczy szybko się zmieniają na tej scenie technologicznej, ponieważ komputery stają się praktyczną alternatywą dla tabletów z kilku powodów: ekrany dotykowe, lżejsze modele i systemy operacyjne takie jak Chromebook. Nowy system Google’a został zaprojektowany do pracy z dotykiem, więc jeśli wybierzemy Chromebooka w formacie konwertowalnym, będziemy mieli wygodę korzystania z tabletu. Jest to jednak 2 w 1, więc jeśli zajdzie potrzeba przerobienia go na pełnowartościowy komputer, możemy to zrobić. Jest to opcja, która jest idealnym rozwiązaniem, aby towarzyszyć dzieciom na różnych poziomach nauczania.

Jakie jest najlepsze etui na tablet dziecka?

Już samo pytanie sugeruje, że zależy nam na odporności tabletu i jest to priorytet, który musimy wziąć pod uwagę przy jego zakupie. Jest to urządzenie, które nie pozostanie statyczne, będzie się przemieszczać wraz z dzieckiem od kanapy, poprzez łóżko, aż do biurka, z możliwością wypadku pomiędzy nimi.

W tabletach chodzi przede wszystkim o ekran, dlatego warto kupić tablet z ochroną ekranu, a także dobre etui ochronne, z którym można go bez obaw przenosić. Nie odchodząc od akcesoriów, a patrząc bardziej praktycznie, futerały z klawiaturą kompatybilne z niektórymi modelami przydadzą się uczniom ostatnich klas szkoły podstawowej i gimnazjum, którzy będą mogli wygodniej odrabiać lekcje, a przy okazji chronić sprzęt.

W innych przypadkach możliwe jest znalezienie ołówków, które oferują inny sposób interakcji i wprowadzania danych i które mogą obudzić kreatywną stronę dzieci, jeśli chodzi o rysowanie, szkicowanie lub pisanie odręczne.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *