Jak oszuści kradną nasze dane do Facebook?

Jak oszuści kradną nasze dane do Facebook?

Facebook to idealne miejsca, żeby przeprowadzić serię oszustw. Jednak nie wypada tego robić na naszym prywatnym koncie, ktoś łatwo mógłby nas po nim znaleźć i pociągnąć do odpowiedzialności. Dlatego wielu oszustów stara się pozyskać dostęp do konta innych użytkowników, którzy mają konto od dłuższego czasu i nie wzbudzają zbytnich podejrzeń, a do tego mają sporo znajomych.

Oszustowi zależy w pierwszej kolejności na zdobyciu konta jak największej liczby osób. Może sobie to łatwo zapewnić, jeśli przejmie choć jedno konto na początek. Może to zrobić bardzo łatwo, za pomocą fałszywych ekranów logowania do Facebook. Osoba, która chce zdobyć nasze konto, może bez problemu założyć stronę internetową, która wygląda identycznie, jak popularny serwis społecznościowy. Liczą na to, że nikt dokładnie nie sprawdzi linku i nie zorientuje się, że to zwykłe oszustwo. I faktycznie sporo osób daje się na takie sposób wyłudzenia danych złapać.

Jedno konto na Facebook wystarczy, żeby zapewnić sobie stały napływ nowych. Kiedy oszust już je pozyska, zaczyna do wszystkich znajomych osoby okradzionej rozsyłać wiadomość wraz z linkiem, zachęcając do sprawdzenie ukrytych pod nim treści. Przeważnie chodzi o jakieś kontrowersyjne zdjęcia, które rzekomo zostały udostępnione. Po kliknięciu linku jesteśmy przekierowani do strony utworzonej tak, żeby do złudzenia przypominała okno logowania, przeważnie właśnie do serwisu Facebook. Kolejne osoby się łapią i podają swoje prawdziwe dane do logowania, dzięki czemu przejmuje je oszust.

Oszust potrzebuje naszych kont do różnych zadań. Czasami ma nadzieję, że w końcu trafi na właściciela porządnie prosperującego fanpage i uda mu się z jego pomocą stać się bardziej wiarygodnym w przyszłości. Może też chodzić o popularne przestępstwo na BLIK, czyli próbę wyłudzenia od kogoś numeru na pokrycie jakichś zakupów. Jeśli nasz znajomy prześle nam tego typu wiadomość najlepiej poinformować do przez inne kanały komunikacji, że ktoś włamał mu się na konto i stara się za jego pomocą wyłudzać od innych użytkowników pieniądze.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *