Co to jest BLIK?

Co to jest BLIK?

Umożliwia użytkownikom smartfonów dokonywanie płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych, a także wpłacanie lub wypłacanie gotówki. To jednak nie wszystko, co umożliwia to rozwiązanie.Służyć może także do wykonywania błyskawicznych przelewów międzybankowych i generowania czeków. Kody Blik wyświetlane są przez standardową aplikację bankową, w której sprawdzamy stan konta czy wykonujemy przelewy.

Oznacza to, że do płatności w sklepie lub wypłaty w bankomacie wymagany jest tylko smartfon, nie musimy nosić ze sobą portfela. Co więcej, BLIKIEM można wypłacać gotówkę z bankomatów. Choć system kojarzy się głównie z przestrzenią wirtualną, oferuje nam zdecydowanie więcej, między innymi, płatności w sklepach stacjonarnych. Korzystać z BLIKa można zarówno online, jak i offline. Sprawdzi się znakomicie również podczas standardowych zakupów w sklepach stacjonarnych. Kod BLIK z aplikacji zastąpi kartę płatniczą, zagwarantuje również pełne bezpieczeństwo. Zakupy online czyli płatności z BLIKiem w Internecie są niezwykle proste. Również opierają się na podaniu kodu wygenerowanego w aplikacji mobilnej, można jednak uprościć cały proces, zapisując przeglądarkę lub stronę internetową, które uznamy za bezpieczne. Za pomocą systemu można również wypłacać pieniądze z bankomatu. W tym celu należy wybrać na urządzeniu opcję wypłata BLIK oraz posłużyć się kodem. Możemy też zrobić przelew na telefon. Aby zrobić przelew, nie trzeba znać już numeru rachunku adresata. BLIK umożliwia łatwe przelewanie środków na numer telefonu.

Wystarczy, że odbiorca również korzysta z potencjału systemu. Są także czeki BLIK, jest to kolejne ciekawe rozwiązanie. Pozwalają na łatwe przekazywanie środków wybranej osobie, gwarantując przy tym bezpieczeństwo oraz wysoką funkcjonalność. Korzystanie z płatności mobilnych BLIK nie powoduje naliczenia przez bank jakichkolwiek opłat, choć z pewnymi wyjątkami. O ile bowiem sama aplikacja jest bezpłatna, to zdarza się, że bank może w niektórych przypadkach pobrać pewne opłaty w postaci prowizji.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *