Texting thumb co to takiego?

Texting thumb co to takiego?

W dzisiejszych czasach korzystamy z naszych smartfonów bardzo dużo. Niezależnie od tego, czy pracujemy w domu, czytamy codzienne wiadomości, czy też utrzymujemy kontakt z przyjaciółmi i rodziną, nasze telefony komórkowe mogą pomóc nam komunikować się i czuć się połączonym. Całe to pisanie, przesuwanie i przewijanie może prowadzić do problemów ze zdrowiem fizycznym. Przemęczenie oczu i ból szyi, a także problemy z dłońmi, nadgarstkami, a zwłaszcza kciukami, mogą wskazywać, że spędzasz zbyt dużo czasu z telefonem.

Teraz jest nazwa bólu i napięcia w kciuku tak zwane SMS-owanie kciuka. Nazywany również kciukiem gracza lub kciukiem spustowym , wysyłanie wiadomości tekstowych kciuka stało się powszechnym terminem opisującym ból powodowany, gdy ścięgna napędzające ruch kciuka ulegają zapaleniu z powodu przeciążenia. Zaburzenia, takie jak SMS-owanie kciuka i „Nintenditus”, mogą prowadzić do przewlekłego bólu, a nawet uszkodzenia nerwów. Ból spowodowany wysyłaniem SMS-a występuje przede wszystkim podczas zginania lub obracania nadgarstka, a także podczas formowania pięści lub chwytania. Ból może również wystąpić, gdy na obszar wywierany jest bezpośredni nacisk. Ta forma zapalenia ścięgien kciuka jest spowodowana przez powtarzające się urazy (RSI) kciuka i nadgarstka. W działalności polegającej na pisaniu SMS-ów problemem niekoniecznie jest naciskanie klawiszy czubkiem kciuka, ale częste przemieszczanie się ścięgna w stanie zapalnym przez napięty tunel. Może to powodować ból podczas zginania nadgarstka, formowania pięści lub chwytania przedmiotu.

Texting Thumb może być początkowo leczony zachowawczo lekami przeciwzapalnymi i ortezą kolczastą kciuka, która pozwala kciukowi odpocząć. Pomocna będzie również modyfikacja czynności, takich jak przełączenie na inny palec lub spowolnienie tempa, z jakim piszesz kciukiem. Jeśli te opcje zawiodą, chirurg może również spróbować wstrzyknięcia steroidu do tunelu, w którym stan zapalny ścięgien. Wreszcie, jeśli wszystkie inne opcje leczenia zawiodą, można przeprowadzić operację ambulatoryjną, aby uwolnić tunel, który ściska obrzęk i stan zapalny ścięgien.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *