Jak płacić telefonem?

Jak płacić telefonem?

Płatności mobilne w Polsce nabierają prawdziwego rozpędu. Płacenie telefonem za zakupy stało się coraz bardziej popularne. Już powoli nikogo nie dziwi widok przykładanego telefonu do terminala. Jedną z popularniejszych form płatności bezgotówkowych są płatności mobilne BLIK. System ten umożliwia użytkownikom smartfonów, dokonywanie płatności w sklepach stacjonarnych oraz internetowych, wypłacanie oraz wpłacanie gotówki w bankomatach i wpłatomatach, oraz wykonywanie błyskawicznych przelewów międzybankowych. Następną taką formą jest HCE (ang. Host Card Emulation).

Umożliwia ona stworzenie cyfrowej wersji karty płatniczej. Dzięki temu, kupujący mogą cieszyć się niezwykłą wygodą podczas finalizacji zakupów. Wystarczy bowiem, że wyciągną telefon, zbliżą go do terminala i zaakceptują transakcję. Cała procedura wygląda identycznie, jak w przypadku płatności tradycyjną kartą płatniczą. Płatności powyżej 50 złotych wymagają potwierdzenia transakcji kodem PIN w swojej wirtualnej karcie HCE. Warto pamiętać, że może ona posiadać zupełnie inny kod, niż ten, który jest przypisany do naszej oryginalnej karty płatniczej. Kolejną metodą to Google Pay znany wcześniej jako Android Pay, to sposób płatności wykorzystujący opisaną wyżej technologię HCE. Google Pay to aplikacja, do której możesz podłączyć karty debetowe i kredytowe wielu współpracujących banków i płacić za pomocą wybranej z nich zbliżeniowo smartfonem.

Telefon staje się Twoim „portfelem na karty”, których fizycznie nie musisz mieć przy sobie. Jest to jedna z najbardziej zaawansowanych infrastruktur ochrony danych na świecie. Poza tym dane karty nie są udostępniane sklepowi, a to szczególnie istotne przy płatnościach internetowych. Jest jeszcze Apple Pay, która jest także bezpieczna. Podczas zakupów Apple Pay wykorzystuje numer przypisany konkretnemu urządzeniu i unikalny kod transakcji. Dzięki temu numer Twojej karty nie jest przechowywany ani na Twoim urządzeniu, ani na serwerach Apple. W chwili dokonywania płatności Apple tak samo jak Google Pay nie udostępnia numerów kart sprzedawcom.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *