Zasady bezpiecznej bankowości mobilnej

Zasady bezpiecznej bankowości mobilnej

Bankowość elektroniczna to zdecydowanie przydatna forma obsługi usług finansowych. Nie musimy udawać się do stacjonarnych punktów banku, tylko jesteśmy w stanie wszystko załatwić przez internet, również dzięki telefonom komórkowym. Bankowość mobilna wymaga zdrowego rozsądku. Cyberprzestępcy mogą posługiwać się złożonymi technikami wyłudzania naszych danych,oto kilka przykładów, jak bezpiecznie korzystać z bankowości mobilnej.

Przede wszystkim ściągamy aplikacje tylko ze strony internetowej banku. Jeżeli jednak strona www banku odsyła nas do sklepu, to upewnijmy się, że producentem oprogramowania jest nasz bank. Korzystajmy także z powiadomień sms, ponieważ są to komunikaty, które otrzymujemy na telefon po każdej transakcji. Dzięki temu łatwiej jest nam kontrolować zmiany stanu naszego konta. Kolejną ale tak samo ważną zasadą jest stworzenie hasła, ponieważ stanowi ono podstawową linię obrony przed włamaniem na nasze konto. Z tego powodu, gdy tworzymy hasło dla konta bankowego powinniśmy pamiętać, aby było ono unikalne, czyli nie może to być hasło, którego używamy na co dzień. Musi być ono trudne, a przy tym łatwe do zapamiętania. Najlepiej w roli haseł sprawują się frazy złożone z kilku wyrazów, które na zasadzie skojarzeń łatwo zapadają w pamięć, a jednocześnie są trudne do odgadnięcia przez osoby trzecie. Zawsze sprawdzaj instalowane aplikacje pod kątem ewentualnego zarażenia przez złośliwe oprogramowanie. Niezwykle ważne jest, by nie instalować jakichkolwiek aplikacji niewiadomego pochodzenia. Nawet najlepsza aplikacja bankowa będzie zagrożona, gdy Twój smartfon zostanie zainfekowany.Pamiętaj, aby nikomu pod żadnym pozorem nie zdradzać hasła do konta bankowego.

Dobrze, by było, abyśmy ustalili dzienny limit na transakcje, ponieważ gdy ktoś przypadkiem wykradł nasze dane lub zgubiliśmy telefon to pozwoli to na powstrzymanie złodzieja przed wyprowadzeniem wszystkich naszych środków zgromadzonych na naszym koncie. Ostatnią rzeczą, o której należy pamiętać to takie, aby regularnie aktualizować oprogramowanie na naszym telefonie, zarówno system operacyjny, jak i aplikacje, a przede wszystkim aplikacje banku.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *