Spam w telefonie. Skąd się bierze?

Spam w telefonie. Skąd się bierze?

Spam w telefonie – nazywany jest naprzemiennie spamem SMS lub m-spam i stanowi nadużycie usług SMS-ów, które większość ludzi otrzymuje za pomocą telefonu komórkowego. Większość osób, które są właścicielami telefonów komórkowych, już zna ten rodzaj spamu. Taki spam zazwyczaj pojawia się w postaci wiadomości tekstowych, które mogą być reklamami lub, w gorszych przypadkach, próbami oszustwa użytkownika telefonu komórkowego. Problem ze spamem na telefony komórkowe polega na tym, że jest nie tylko irytujący, ale może być także kosztowny. Niektóre osoby płacą za otrzymywanie wiadomości tekstowych.

Otrzymujemy takie wiadomości, gdy dokonaliśmy rejestracji na jakimś portalu. Coś, co wygląda na spam, może w rzeczywistości być komunikatem, na który zapisaliśmy się, a teraz nie zdajemy sobie z tego sprawy. W praktyce kupowanie czegoś online, wysyłanie formularzy kontaktowych, rejestrowanie konta na portalach i zapisywanie się do newslettera mogą powodować otrzymywanie właśnie takich SMS-ów. Czytajmy zatem to co napisane jest drobnym druczkiem, kiedy udostępniać będziemy swój numer telefonu. Otrzymamy również taką wiadomość, wtedy gdy nasze dane zostały wykupione od innej firmy. Istnieją na rynku firmy pośredniczące w przetwarzaniu danych internautów. Zbierają oni wszelkie informacje o ludziach, a następnie odsprzedają je innym firmom w celach marketingowych. Chociaż informacje te powinny być chronione przez RODO, to i tak okazuje się, że nawet wiele renomowanych firm odsprzedaje dane klientów. Spamerzy odgadli nasz numer.

Spamerzy i naciągacze nie muszą kupować numerów telefonów, abyśmy doświadczyli spamu od nich. Mogą po prostu wysyłać uniwersalne wiadomości do losowych numerów. Najlepszym sposobem na zmniejszenie ilości otrzymywanych wiadomości tekstowych oraz połączeń jest uniemożliwienie ich wykonywania. Musimy pamiętać, że wypełniając formularz w sieci, w którym podajemy numer telefonu, nie powinniśmy zaznaczać wszystkich zgód znajdujących się zazwyczaj na samym końcu. Czytajmy uważnie i zdecydujmy, które z nich są naprawdę niezbędne do poprawnego wysłania zgłoszenia.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *