Jak dobrze zabezpieczyć telefon?

Jak dobrze zabezpieczyć telefon?

Zabezpieczenie dostępu do smartfona jest obecnie niezwykle ważne. Po pierwsze przechowujemy na naszych telefonach wrażliwe dane, po drugie warto się chronić na wypadek ewentualnej nieszczęśliwej kradzieży, a po trzecie dobrze jest znać zasady bezpiecznego korzystania z urządzenia. Ustawienie blokady ekranu to pierwsza rzecz, którą powinien zrobić każdy posiadacz telefonu. W wypadku kradzieży telefonu taka blokada zabezpieczy nasze aplikacje, zdjęcia i pliki, w skrócie, naszą prywatność.

Kolejny sposób to przesunięcie palcem ekranu, czyli aby odblokować ekran należy przesunąć suwak lub połączyć symbole kłódki. Ta forma zabezpieczenia chroni jedynie przed przypadkowym wybudzeniem urządzenia. Można też ustawić wzór, to znaczy ekran zostanie odblokowany tylko po poprawnym narysowaniu wcześniej ustalonej ścieżki na ekranie składającym się z 9 pól. Metoda ta jest z pewnością skuteczna, ale może być uciążliwa, bo wiąże się z koniecznością rysowania wzoru za każdym razem po wybudzeniu telefonu. Szybszym, wygodniejszym i pewniejszym sposobem zabezpieczenia telefonu jest odblokowywanie go za pomocą odcisku palca. Konieczne jest kilkukrotne przyłożenia czubka palca do czytnika pod różnymi kątami. Dzięki temu telefon będzie rozpoznawał nasz odcisk w każdej sytuacji. Możemy wykonać skany kilku palców i odblokowywać telefon np. kciukiem prawej ręki lub palcem wskazującym lewej ręki. Kolejnym rozwiązaniem, które można wykorzystać, by zwiększyć bezpieczeństwo smartfona, jest funkcja rozpoznawania twarzy. Dzięki niej telefon identyfikuje użytkownika na podstawie jego rysów twarzy.

Polega ona na tym, że telefon wykorzystuje czujnik podczerwieni i przedni aparat, by stworzyć wirtualne odbicie naszej twarzy. Aby odblokować urządzenie, wystarczy tylko umieścić je na wysokości twarzy. Funkcja rozpoznawania twarzy może być wykorzystywane nie tylko do odblokowywania smartfona – za jej pomocą możemy także zalogować się do niektórych aplikacji mobilnych czy dokonać autoryzacji płatności bezgotówkowej.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *