Oszustwo metodą na wnuczka

Oszustwo metodą na wnuczka

Oszustwo metodą na wnuczka jest to metoda oszustwa, którego padają najczęściej osoby o imionach, które mogą sugerować starszy wiek. Następnie dzwonią do swojej ofiary podając się za bliską osobę. Rozmowę prowadzą w taki sposób, aby ofiara sama podała dane bliskiej osoby, za którą się pod szyją. Następnie informują swoją ofiarę, że mieli np. wypadek samochodowy i potrzebują pieniędzy, aby przekazać je ofierze wypadku. W ich imieniu gotówkę odbierze znajoma osoba.

Oszuści oszukują również metodą na maklera, inwestycje giełdowe czyli telefonista mówi, że znajduje się w biurze maklerskim i silnie potrzebuje pieniędzy na inwestycje giełdową, bo inaczej straci dużą sumę pieniędzy. Po odbiór gotówki wysyła kogoś podającego się za maklera giełdowego. Następnym oszustwem może być metoda na porwanie to znaczy, że rolę telefonisty pełni kobieta podająca się za wnuczkę informując, że została porwana i musi zapłacić za okup. Kolejną zaś metodą jest na zwrot długu znajomemu czyli wnuk informuje, że zaciągnął u znajomego pożyczkę i w związku z nieszczęśliwym zdarzeniem tamtej osoby musi szybko zwrócić dług. Następnie po odbiór pieniędzy od oszukanej osoby przychodzi rzekomy znajomy, który potwierdza swoją ciężką sytuację finansową. Jest także oszustwo na zakup nieruchomości lub ruchomości to znaczy, że dzwoniący informuje, że jest w trakcie dokonywania bardzo korzystnej transakcji np. u notariusza i pilnie potrzebuje brakującej kwoty na jej sfinalizowanie. Jednak zdarza się tak, że telefonista nie wskazuje żadnego celu, na który potrzebuje pieniędzy, lecz niemal zawsze prosi o dyskrecję wobec innych członków rodziny.

Zapewnia także o bardzo szybkim i osobistym zwrocie gotówki. Przestępcą chodzi o to, aby skłonić ofiarę do przekazania pieniędzy nie znajomemu, mimo że będzie widziała oszusta po raz pierwszy w życiu. Aby nie paść ofiarą na tego typu oszustwa należy pamiętać, aby być ostrożnym w kontakcie z nieznajomym. Nigdy nie przekazywać pieniędzy osobom których się nie zna. Zawsze potwierdzaj prośbę o pomoc, kontaktując się z wnukiem bądź z wnuczką.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *