Oszustwo na SMS premium

Oszustwo na SMS premium

Oszustwo na SMS premium to stare i znane oszustwo. To podchwytliwe i fałszywe wiadomości tekstowe, przez które można stracić mnóstwo pieniędzy. Na przestrzeni lat zmieniają się jedynie metody znajdowania ofiar na bardziej subtelne i wyrafinowane. Jedną z takich metod to fikcyjne ogłoszenia o pracę. Znajdujemy w sieci ogłoszenie o pracę, która jest bardzo korzystna i kusząca, na którą mamy ochotę odpowiedzieć.

Takie oszustwo polega na tym, że osoba zainteresowana wysyła e-maila, na którego dostaje odpowiedź z adresem strony, która zawiera ankietę rekrutacyjną. Jednak, aby ją pobrać, należy najpierw wysłać sms pod wskazany numer. Dopiero wtedy dostajemy w zwrotnej wiadomości kod pozwalający na pobranie pliku. Wysłanie takiego sms-a pod podany numer grozi wysokimi opłatami, ale takiej informacji w ogłoszeniu już nie przeczytamy. Kolejne takie oszustwo może być związane z usługą w telefonie. Czyli oszust wysyła SMS-a, z którego wynika, że ofiara zamówiła usługę na przykład. “pogoda”, czyli przesyłanie wiadomości o prognozach pogody. Czytając taką wiadomość nie przypominamy sobie o takiej usłudze. Dlatego w tym samym SMS-ie jest zawarta informacja, że można z tej zrezygnować. Wystarczy jak odpowiemy na sms-a o treści, którą nam napisali. Gdy odpiszemy na taką wiadomość to wcale z tej usługi nie rezygnujemy, tylko zostajemy naciągnięci na koszty za wysłanie takiego SMS-a.

Na takie oszustwo cyberprzestępcy połączyli dwa oszustwa w jedno. Wysyłają nam wiadomości z informacją o usłudze SMS Premium, która mówi, że dziennie będzie obciążać nasz rachunek na koszty ponad trzydzieści złotych. W SMS-ie oferują możliwość zrezygnowania z kosztownej subskrybcji i zalecają kliknięcie w specjalny link, który przenosi do strony z anulowaniem zamówienia. Na tej stronie cyberprzestępcy będą próbować przejąć nasze dane. Pod informacjami o anulowaniu usługi w rzeczywistości kryje się potwierdzenie przelewu. W ten sposób wysyłamy pieniądze hakerom. Dajemy im także dostęp do naszego konta w banku.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *