Jak oszczędzać baterie w telefonie?
Telefony mają coraz większe możliwości. Niestety regularne korzystanie z zaawansowanych funkcji często szybko rozładowuje baterię. Istnieją jednak sprawdzone sposoby oszczędzania baterii w telefonie z Androidem lub z iOS, dzięki którym sprzęt podziała dłużej. Pierwszym takim sposobem to jest włączenie trybu oszczędzania baterii. Wielu producentów wyposaża telefony w tryb oszczędzania baterii. Jeśli chcemy wydłużyć działanie baterii w smartfonie, warto z niego korzystać. Określmy, w jakim momencie ma się uruchamiać, np. przy 30% poziomie energii. Po osiągnięciu tego progu zmniejszy się wydajność telefonu, aktualizacje i praca aplikacji działających w tle zostaną ograniczone i przyciemni się ekran.
Niektóre urządzenia mają też tryb ultra-oszczędny, który uruchamia się, gdy bateria w telefonie jest już bardzo słaba. Wtedy możemy jedynie dzwonić i wysyłać SMS-y, ewentualnie korzystać z komunikatorów. Kolejną rzeczą którą możemy zrobić, żeby zaoszczędzić baterię, to wyłączenie wszelkich niepotrzebnych funkcji. Sprawdźmy, co zużywa baterię naszego telefonu. Zacznijmy od GPS-u. Zazwyczaj po skonfigurowaniu smartfona ta funkcja jest automatycznie włączona i wielu użytkowników na tym etapie już nie zmienia tego ustawienia. W takich warunkach bateria trzyma znacznie krócej, niż by miała trzymać standardowo. Przecież większość aplikacji nie potrzebuje ciągłego połączenia z nawigacją.
Następny sposób to monitorowanie zużycia energii w tle przez aplikację. Co jakiś czas warto zajrzeć do zakładki Bateria w ustawieniach i sprawdzić jakie aplikacje zużywają najwięcej energii. Jeśli któraś zużywa nieproporcjonalnie dużo zasobów do tego, jak często i intensywnie jest przez Ciebie używana, pamiętajmy, aby po każdym korzystaniu z niej sprawdzać czy nie jest uruchomiona w tle, albo po prostu zamieńmy ją na inną. Warto też pamiętać, aby od czasu do czasu uruchomić ponownie urządzenie. Dzięki temu system pracuje sprawniej, a to przekłada się na mniejsze zużycie baterii.