Jak dbać o telefon, żeby posłużył jak najdłużej?

Jak dbać o telefon, żeby posłużył jak najdłużej?

Każdy sprzęt elektroniczny z upływem czasu ulega zużyciu. Smartfony, jako przedmioty, z których korzystamy co najmniej kilka razy każdego dnia, niszczą się wyjątkowo szybko. Jest jednak kilka sposobów, które pozwolą zapobiec ich przedwczesnemu uśmierceniu. Po pierwsze to założyć szkło hartowane. Dziś produkuje się smartfony z coraz większymi wyświetlaczami. Telefon o przekątnej 5 – 7 cali nikogo już nie dziwi. Twórcy prześcigają się w nowoczesnych rozwiązaniach i prezentują liczne urządzenia z zakrzywionymi ekranami.

I choć duże wyświetlacze są wyjątkowo wygodne w użyciu to łatwo je także uszkodzić. Czasem wystarczy jeden upadek czy niefortunne uderzenie smartfonem, by zauważyć na ekranie “pajęczynkę” pęknięć. Przed takim scenariuszem łatwo się zabezpieczyć, zakładając na telefon szkło hartowane. Kosztuje ono zazwyczaj kilkanaście – kilkadziesiąt złotych, a może uchronić nas przed dużym wydatkiem w przypadku zbicia szybki. Kolejny sposób to bateria w naszym smartfonie. Akumulator w telefonie jest wrażliwy na czynniki atmosferyczne, takie jak mróz czy upał. Optymalne warunki dla baterii to temperatura pokojowa, dlatego nawet zimą nie kładźmy baterii na parapecie, gdzie jest narażona na silne działanie promieni słonecznych. Nie pozostawiaj też telefonu na długo w miejscach o wysokiej wilgotności powietrza. Jeśli często zdarzają się nam takie sytuacje, lepiej zaopatrzyć się w oryginalne akcesoria do telefonów, takie jak etui do smartfona.

Ostatnia ważna rzecz to pamiętajmy, aby nie ściągać przypadkowych aplikacji. Im więcej aplikacji jednocześnie będzie obsługiwał nasz telefon, tym częściej będzie sprawiał nam kłopoty w postaci niespodziewanego zawieszania się czy szybszego rozładowywania się baterii. Co jakiś czas zróbmy „remanent” naszego telefonu i zastanówmy się, które z aplikacji przestały być nam potrzebne. Usunięcie aplikacji, które „pożerają” pamięć telefonu może mieć pozytywny wpływ nie tylko na nasz smartfon, ale i na nas.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *