Czym jest komunikator Signal?

Czym jest komunikator Signal?

Często powtarzają się stwierdzenia, iż mało kto jest w stanie funkcjonować bez Internetu czy telefonu. Wydaje się, że to samo można już odnosić do darmowych komunikatorów internetowych, które stały się dla wielu osób podstawowym i bardzo wygodnym narzędziem do komunikacji. Jednym z nich jest Signal. Nie najpopularniejszy, ale mimo tego coraz częściej wyszukiwany przez kolejnych użytkowników. Nic dziwnego, bo porównanie z chociażby królującym Messengerem wcale nie jest tu bezzasadne. Z komunikatora Signal można korzystać między innymi na urządzeniach mobilnych.

Warto jednak zaznaczyć, że w przypadku chęci używania wersji dla komputerów i tak trzeba mieć aplikację na swoim smartfonie. Istnieje jednak aspekt, w którym na tle innych aplikacji należy wyróżnić Signal. Komunikator, według zapewnień producenta, gwarantuje pełną prywatność. Do rejestracji potrzebujesz numeru telefonu, natomiast wszystkie przekazywane treści są objęte szyfrowaniem end-to-end i systemem peer-to-peer. To innowacyjna technologia zapobiegająca odczytywaniu i modyfikowaniu konwersacji przez osoby trzecie. Poza tym do swojej dyspozycji masz szereg dodatkowych funkcji, na przykład ukrycie lokalizacji w rozmowach i ograniczenie liczby wyświetleń obrazów lub filmów dla odbiorcy. Struktura i kod programu są otwarte, dzięki czemu każdy chętny może je przejrzeć w poszukiwaniu dziur.

Rozwój aplikacji jest finansowany przez kilka niezależnych fundacji, a nie z pieniędzy dużej firmy, która chciałaby wszystko monetyzować a zatem nie ma kogoś, kto mógłby się przesadnie interesować tym, z kim rozmawiamy, stąd mocniejsze nastawienie na poufność. Bezpieczne aplikacje do przesyłania wiadomości, takie jak Signal, zwykle przechowują rozmowy tylko w pamięci lokalnej urządzenia ze względu na ryzyko wymuszonego odszyfrowania. Stworzyło to jednak długotrwały problem przenoszenia historii rozmów między urządzeniami bez potencjalnego ujawnienia wszystkich rozmów, które odbył dany użytkownik.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *