Jakie niebezpieczeństwa na portalach randkowych?

Jakie niebezpieczeństwa na portalach randkowych?

Portale randkowe to nie tylko osoby, które szukają miłości swojego życia albo towarzystwa na jeden wieczór. To też masa oszustów, fałszywych kont, które starają się wyłudzić od nas pieniądze albo zadrwić z naszych marzeń o miłości i masa osób, która zbyt długo pozostawała samotna i wylewa swoją agresję na przypadkowo poznane osoby. Na te osoby koniecznie uważaj, jeśli masz konto na portalu randkowym.

Zbyt zdesperowani i samotni mężczyźni

Czasami w tej grupie pojawiają się również kobiety, ale są przeważnie milsze i nie tryskają agresją. W przypadku mężczyzn coraz częściej się to jednak zdarza. Wystarczy, że przez dziesięć minut nie dostaną odpowiedzi albo dasz im wprost do zrozumienia, że nie jesteś nimi zainteresowana, a do razu pojawiają się wyzwiska, uprzedmiotowienie i sugerowanie, że parasz się najstarszym zawodem świata. W przypadku kobiet zdarza się to bardzo rzadko, jeśli w ogóle, przeważnie na siłę starają się one zwrócić uwagę mężczyzn i nie akceptują odrzucenia ich zalotów. W ich przypadku do wyzwisk dochodzi naprawdę spontanicznie.

Naciągacze i naciągaczki ze wszystkich stron świata

Portale randkowe to idealne miejsce dla oszustów, szczególnie z biedniejszych krajów. Kiedy nikt nie weryfikuje, czy zdjęcia, które zamieszczasz, naprawdę należą do Ciebie, możesz pozwolić sobie na przeprowadzenie oszustwa na olbrzymią skalę. Rosjanie albo Ukraińcy zakładają fałszywe konta na portalach społecznościowych, przeważnie kobiet, zatrudniają aktorkę i powoli rozkochują w sobie przypadkowych mężczyzn, żeby potem wyłudzać od nich pieniądze na coraz to nowsze wydatki, których w rzeczywistości wcale nie ponoszą. Tutaj częściej ofiarą padają mężczyźni, ale kobiety też czasem mogą zostać w ten sposób okradzione.

Mężczyźni śmiejący się z kobiet

To coraz liczniejsza grupa osób, składająca się ze społeczności tak zwanych inceli. Są to przeważnie samotni i niezadowoleni z tego powodu mężczyźni, którzy winę za brak związku zrzucają na ogół kobiet. Zakładają fałszywe konta na portalach randkowych, wybierają zdjęcia atrakcyjnych mężczyzn i umawiają się z przeciętnymi kobietami, bo wierzą, że należy im się kara. Kiedy dochodzi do spotkania, potrafią kilka godzin obserwować zdezorientowaną kobietę, wmawiać jej, że zaraz się pojawią, a ostatecznie przyznać się, że je oszukali. W ten sposób tworzą skrzywdzone kobiety, które tylko poszerzą w przyszłości ich społeczność skrzywdzonych mężczyzn.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *