Jak rozpoznać fałszywe ogłoszenie?

Jak rozpoznać fałszywe ogłoszenie?

Fałszywe ogłoszenia dodawane przez oszustów to najszerzej dyskutowany temat, kiedy mówimy o wykorzystywaniu użytkowników czy internetowych kradzieżach. Masa osób wykorzystuje innych do tego, żeby małym kosztem się obłowić, zupełnie nie interesując się tym, ile szkód może przy tym wyrządzić. Na szczęście odrobina ostrożności może pomóc nam zdemaskować potencjale oszustwo.

Sprawdź, czy zdjęcia nie są skądś ściągnięte

Bardzo często fałszywi wystawcy nie mają przedmiotu, który chcą „sprzedać”, ale muszą skądś wziąć jego zdjęcia. Wtedy z pomocą przychodzi wyszukiwarka Google albo inne ogłoszenia na zagranicznych stronach. Dzięki nim złodziej może spokojnie nadać sobie wiarygodności, a do tego minimalizuje szanse na to, że ktoś widział takie same zdjęcia wcześniej. Dlatego kiedy kupujemy coś z serwisów ogłoszeniowych, ważne jest, aby sprawdzić, czy ogłoszenie nie jest skopiowane. Możesz spokojnie wyszukać obraz za pomocą, a jakże, Google Image. Pomoże Ci on szybko i sprawnie dowiedzieć się, czy podobne ogłoszenie nie pojawiło się gdzieś za granicą.

Czy cena jest adekwatne do cen rynkowych?

Cena powinna od razu budzić naszą wątpliwość. Masa osób widząc prawdziwą okazję, nie zastanawia się długo i chętnie się na nią decyduje. To dla doskonała opcja zarobku albo złapania sprzętu, o którym od dawna marzyli, za naprawdę niską cenę. Tymczasem jeśli cena jest zdecydowanie za niska, wyraźnie wskazuje to na to, że coś nie gra. Być może produkt jest w znacznej mierze uszkodzony albo sprzedawca chce zagrać na psychice potencjalnego klienta i zachęcić go do jak najszybszego zakupu. Może się okazać, że taki towar kupiony po wyjątkowo niskiej cenie nigdy do nas nie dotrze, a my zostaniemy oszukani przez naszą szybką decyzję.

Jakie są możliwości wysyłki?

Dużo mówi się o tym, żeby zawsze korzystać z wysyłki za pobraniem, czyli takiej formy, gdzie płacimy dopiero wtedy, kiedy produkt do nas dotrze. Jest ona droższa, ale bardziej bezpieczna i od razu odsiewa te osoby, które w ogóle nie były zainteresowane wysłaniem nam oferowanego produktu. Jednak w przypadku droższych sprzętów dobrze jest obejrzeć je osobiście. Zapytaj, czy jest możliwość podjechania do takiej osoby. Jeśli stwierdzi ona, że nie ma dla nas w ogóle czasu i nie możesz zobaczyć sprzętu, to może być dla Ciebie znak, że wcale go nie posiada albo nie zamierza go sprzedawać. Wtedy najlepiej odpuścić sobie dalsze kontakty z danym sprzedawcą.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *