Czym są fałszywe linki do banków?

Czym są fałszywe linki do banków?

Wielu z nas konto w swoim banku uważa za najlepiej zabezpieczone. Mamy włączoną weryfikację dwuetapową i żadna transakcja nie wyjdzie, dopóki nie potwierdzimy jej za pomocą aplikacji. Tymczasem dane do naszego konta można bardzo łatwo wyłudzić za pomocą fałszywych linków do banków, które są podrabiane przez oszustów, którym zależy na zdobyciu konta pod swoje kradzieże.

Fałszywe linki do banków to bardzo popularny sposób, aby wyłudzić od nas nasze dane. Większość kont jest zakładanych na nasze pełne dane osobowe, często do tego podpinamy pod nie dowód osobisty, na przykład, żeby móc korzystać z karty kredytowej. Oszust, posiadając nasze danej do logowania, zdobywa dostęp do wszystkich informacji o nas zgromadzonych na naszym koncie bankowym. Dlatego potrafi przez wiele tygodni nas zwodzić, aby zdobyć nasze zaufanie i w końcu przekonać nas do zakupu w jego sklepie albo do wejścia w przesłany przez niego link, który na pierwszy rzut oka może wyglądać na prawdziwy.

Z fałszywymi linkami spotkamy się najczęściej przy okazji oszust związanych z fałszywymi sklepami albo ogłoszeniami na różnego rodzaju portalach aukcyjnych. Kiedy dochodzi do płatności, oszust przeważnie chce, abyśmy dokonali przelewu na jego konto i może sam podać nam link, za pomocą którego mamy go zlecić. Częściej jednak zdarza się, że oszust wmawia nam, że on sam załatwi cały proces przesyłania paczki, a my musimy tylko opłacić zamówienie za pomocą linku, który nam prześle. Po jego otwarciu naszym oczom ukazuje się strona do logowania w naszym banku, a my ochoczo się logujemy.

Żeby uniknąć podania swoich danych do logowania byle gdzie, nigdy nie klikajmy w linki, które wysyłają nam zupełnie obcy ludzi. Jeśli jednak się na to zdecydujemy, nigdy nie wpisujmy żadnych danych w odpowiednie okienka. Zalogować do banku możemy się tylko poprzez jego oficjalną stronę, do której przekierowują nas sklepy, kiedy przechodzi do płatności. Zwróć też koniecznie na link. Może się okazać, że różni się on jedną literą od oficjalnej witryny albo jest zupełnie różny. Pamiętaj też, że link może być zamaskowany innym linkiem, zawsze sprawdzaj więc, czy nie masz do czynienia z takim zabiegiem.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *