Jak bezpiecznie kupować na serwisach ogłoszeniowych?

Jak bezpiecznie kupować na serwisach ogłoszeniowych?

Serwisy ogłoszeniowe przyciągają codziennie masę oszustów. To dlatego, że większość z nich oferuje umieszczenie ogłoszenia za darmo, a do tego pozostawiają całą odpowiedzialność za przeprowadzone transakcje na jej stronach, czyli nie są pośrednikami. To zmusza nas do ciągłego uważania przy zakupach w takim miejscu. Na szczęście parę sztuczek pomoże nam w zabezpieczeniu swojego portfela.

Unikaj podejrzanie dobrych ofert

Każda osoba, która widzi dobrą ofertę na portalu ogłoszeniowym, byłaby gotowa od razu się na nią rzucić. I to byłby jej ogromny błąd. Najlepszą strategią oszusta jest przyciągnięcie do siebie klienta za pomocą wyjątkowej oferty i przekazanie mu, że ma bardzo mało czasu na sprzedanie danego produktu. Nie ważne, jak dobra jest oferta i jak bardzo sprzedawcy zależy na tym, żebyśmy to właśnie my wysłali mu pieniądze i to jeszcze ekspresem. Podejrzanie dobre oferty to bardzo często oszustwa, a jeśli nimi nie są, to sprzedawca nie jest zbyt lotny i lepiej unikać kupowanie od niego, bo nigdy nie wiadomo, co jest nie tak ze sprzętem.

Zawsze stawiaj na odbiór osobisty

Odbiór osobisty z możliwością sprawdzenia sprawności kupowanych przez nas rzeczy to najlepsza obrona przed oszustwem. Bardzo często albo mówią oni, że cały czas nie ma ich w domu i naprawę nie mają czasu pokazać nam sprzętu albo kontakt od razu się urywa. Do tego odbiór osobisty pozwala nam na kilka rzeczy. Przede wszystkim nie dostaniemy w paczce czegoś innego, niż zamawialiśmy, po drugie unikniemy zakupu niedziałającego sprzętu, co mogłyby się zdarzyć, bo niektóre osoby wpadają na pomysł, żeby w ten sposób pozbywać się swoich elektrośmieci. Pamiętaj, że odbiór osobisty to najlepsze rozwiązanie.

Nie podawaj obcym osobom swoich danych

Twoje dane są święte. Nigdy nie podawaj ich, jeśli nie ma takiej potrzeby. Jeśli decydujesz się na przesyłkę, to tylko do paczkomatu lub do placówki pocztowej, ale nie do naszego domu. Dlaczego? Czasami imię i nazwisko oraz adres wystarczą, żeby nas odszukać i ukraść resztę ważnych danych, takich jak numer PESEL, który jest wystarczający, żeby ktoś wziął na nas pożyczkę albo kredyt. Chroń swoje dane, nawet jeśli sprzedawca wygląda na porządnego. Tak naprawdę nigdy nie wiesz, kto mógłby mieć do nich dostęp. Czasami oszustom zależy właśnie na naszych danych, a niekoniecznie na naszych pieniądzach.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *