Odpuść sobie scrollowanie

Odpuść sobie scrollowanie

Masz poważne problemy z koncentracją. Coraz częściej bolą, wręcz pieką cię oczy, skarżysz się na bóle głowy, mało się ruszasz i w sumie masz w sobie coraz mniej motywacji do życia. Nie umiesz zabrać się za nic od początku do końca, często przerywasz to, co zacząłeś, wymaga to od ciebie zbyt dużego skupienia i to cię denerwuje. Za każdym razem, gdy czujesz jakiś trud, sięgasz po telefon. Wtedy jest jakoś łatwiej. Możesz sobie ulżyć, odpocząć, zrobić przerwę w pracy. Wszystko byłoby dobrze, gdybyś tylko nie nadużywał tego działania, jakim jest przeglądanie social mediów w twoim smartfonie…

Skoncentruj się na własnym życiu. Tak, to banał, ale musisz uświadomić sobie, jak wiele tracisz przez to, że nieustannie podglądasz życia innych. A co dla ciebie jest ważne? Do czego ty dążysz? Co lubisz robić? Co dodaje ci motywacji do działania? Znajdź to, co kochasz, a następnie zacznij się w tym spełniać! Jesteś wiele wart i nie możesz tak po prostu zaprzepaścić swoich możliwości!

Zalecamy wprowadzenie zdrowych nawyków do twojego codziennego funkcjonowania. Zacznij od poranków – nie sięgaj po telefon, wiemy, że to może być trudne. Jeśli jest nie do przełamania, zamiast budzika w telefonie, nastaw ten tradycyjny. Jeśli go nie masz, już wiesz, co musisz dopisać do listy zakupów. Poranki niech będą tylko twoje – zaplanuj wówczas swój dzień, czynność po czynności, co dziś chcesz zrobić. To pomoże ci trzymać się harmonogramu i zmotywuje do koncentracji na danych działaniach.

Rano zjedz pełnowartościowy posiłek, może chwilę się poruszaj? Zdecydowana większość woli ćwiczyć rano niż wieczorem, zatem może i ty należysz do tego grona osób. Spróbuj zatem od joggingu, spaceru lub treningu. To pobudzi cię, ożywi, dzięki temu zdobędziesz energię na resztę dnia.

Wieczorami zaś ważne jest, abyś uszanował swoją naturalną potrzebę snu. Nie wykorzystuj swojej słabości, przyłóż głowę do poduszki, ale bez telefonu. Pamiętasz, kiedyś potrafiłeś zasnąć bez niego? Na pewno uda ci się powtórzyć ten wyczyn.

Na noc odnoś sprzęt do innego pokoju, zamykaj w szufladzie lub kładź w takim miejscu w pokoju, abyś nie mógł do niego dosięgnąć z łóżka. To będzie odpowiednio demotywujące do nocnego przeglądania stron w internecie. Skupisz się za to na czymś ważniejszym – bogatym, dobrym śnie. Uszanuj swoje człowieczeństwo i to, że masz potrzeby. Nie katuj organizmu, bo masz ochotę na jeszcze pięć minut rozrywki. Te pięć minut wpatrywania się w bardzo jasny ekran jest zabójcze dla twojego wzroku, umysłu. Sztucznie pobudza cię do dalszego funkcjonowania, mimo że to już pora snu. Może lepiej wstać i zrobić sobie coś pysznego i zdrowego do jedzenia? W tym miejscu polecam serwisy prostepesto.pl i pychamniam.pl – nie byłbym sobą, gdybym o nich nie wspomniał.

Światło niebieskie bardzo męczy twój wzrok, to przez to możesz nabawić się wady wzroku. Chyba nie chcesz już za moment nosić okularów korekcyjnych, na które będziesz musiał wydać tyle pieniędzy, ile na smartfona. Aby osiągnąć cel, szanuj więc swoje naturalne, człowiecze potrzeby, nie męcz organizmu, gdy nie ma do tego wyraźnej konieczności, staraj się być ludzki dla samego siebie. Czy szanowałbyś w podobny sposób swojego pracownika – kazałbyś mu ze zmęczenia padać na twarz, ale pracować dalej? No właśnie. Niech to porównanie będzie dla ciebie inspiracją.

Jakub Goldberg

Ekspert serwisu ktoto.info, analityk z branży bezpieczeństwa telekomunikacyjnego i społecznego. Specjalista w zakresie RODO i telemarketingu.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *