10 porad na przedłużenie żywotności baterii

10 porad na przedłużenie żywotności baterii

Być może zadajesz sobie pytanie: „Co zrobić, gdy mój smartfon ładuje się zbyt wolno?” Cóż, może to wynikać z wielu powodów. Podczas gdy najnowsze smartfony oferują baterię, której żywotność rośnie z roku na rok, wiele urządzeń zaczyna pracę z długą baterią, która jednak szybko się wyczerpuje w miarę użytkowania.

Jaka jest przybliżona żywotność telefonu komórkowego?

To zależy. Każda nowa wersja wprowadza ulepszenia mające na celu wydłużenie czasu pracy baterii i ogólnej wytrzymałości telefonu. W 2016 roku średnia wynosiła 22 godziny użytkowania, natomiast w 2021 roku przekroczyła 30 godzin lub nawet dwa dni w niektórych telefonach z wyższej półki. Jeśli chodzi o długowieczność telefonu, konsumenci mogliby faktycznie uzyskać znacznie więcej ze swoich telefonów, ale potrzeba większej mocy obliczeniowej i inne aspekty techniczne lub handlowe zachęcają nas do zmiany telefonów co dwa lata.

10 wskazówek, jak chronić swoje urządzenie mobilne i przedłużyć jego żywotność.

Ponieważ wiemy, że nie możesz się doczekać, oto 10 najlepszych wskazówek, jak chronić swoje urządzenie mobilne i wydłużyć jego żywotność.

  1. Unikać ekstremalnych temperatur. Akumulatory litowo-jonowe mają jedną poważną wadę: w ekstremalnych temperaturach, zwłaszcza w niskich, ich żywotność spada. Jeśli chcesz zapobiec wpływowi niskich temperatur na baterię litowo-jonową, najlepiej jest chronić ją, gdy wychodzisz na zewnątrz.
  2. Nie pozwól, aby Twój telefon rozładował się całkowicie. Starym mitem, który wciąż jest wspominany od czasu do czasu jest to, że powinieneś pozwolić baterii swojego smartfona umrzeć całkowicie przed ponownym naładowaniem. Nowoczesne baterie smartfonów nie są zaprojektowane tak, aby całkowicie się rozładować. W ten sposób wywiera się na nich presję.
  3. Zwolnij ładowanie. Jak sprawić, by bateria ładowała się szybciej? Szybkie ładowarki stały się w ostatnich latach bardzo popularnymi narzędziami technologicznymi. Są to urządzenia, które dodatkowo obciążają Twój smartfon. Zwykła ładowarka wywiera mniejszy nacisk na akumulator, ale spowalnia proces ładowania.
  4. Aktualizacje. Uruchamianie aktualizacji w telefonie początkowo drenuje baterię, przez co wielu użytkowników odkłada je na później. Niektóre aktualizacje mają jednak na celu wydłużenie czasu pracy telefonu na baterii. Uruchom aktualizacje tak szybko, jak to możliwe.
  5. Wybierz inny motyw wygaszacza ekranu. Wiele nowoczesnych smartfonów wyposażonych jest w ekran OLED, który oferuje inny sposób oszczędzania energii. Po prostu wybierz inny motyw ekranu. Obejmuje to kolor tła, aplikacje i inne funkcje podczas uruchamiania.
  6. Zmniejsz jasność ekranu. Jedną z funkcji, które najszybciej wyczerpują baterię telefonu jest jasność ekranu, której w niektórych scenariuszach nie da się zmniejszyć. Auto-brightness może pomóc, jak to będzie automatycznie dostosować jasność ekranu w oparciu o ilość światła wokół ciebie.
  7. Pozwól wyłączyć ekran. Ekran wyłącza się samoczynnie po upływie określonego czasu. Wielu właścicieli smartfonów pozostawia ustawienia fabryczne. Określ krótszy okres timeoutu, np. 30 sekund.
  8. Pozbądź się aplikacji obciążających baterię. Wszystko, co robisz na swoim smartfonie, drenuje baterię, a niektóre aplikacje zużywają więcej energii niż inne. Przejdź do ustawień i wyłącz powiadomienia, autoodtwarzanie i lokalizację GPS w telefonie. I usuń aplikacje, z których nie korzystasz regularnie.
  9. Zainwestuj w wersję bez reklam. Jeśli są aplikacje, których chcesz nadal używać, ale drenują Twoją baterię, możesz kupić ich wersję bez reklam. Wyświetlanie reklam zużywa dodatkową energię. Użyj wersji bez reklam najbardziej dla wymagających aplikacji.
  10. Co zrobić, gdy się zamoczy? Żadna marka nie da Ci nowego telefonu, jeśli jest on uszkodzony przez płyny. Zarówno słuchawka, jak i bateria mogą stać się bezużyteczne na zawsze. Choć nie jest to opcja w 100% skuteczna, warto rozebrać telefon na części, wyjąć baterię i umieścić oba urządzenia w misce z ryżem na jeden dzień, aby wchłonęły wilgoć.

Krótko mówiąc, dbanie o telefon i jego baterię może wydłużyć jego żywotność, ale niewiele można zrobić w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń, poza wykupieniem ubezpieczenia telefonu komórkowego. Teraz, gdy znasz odpowiedź na pytanie „co zrobić, jeśli mój smartfon ładuje się zbyt wolno”, zalecamy wypróbowanie niektórych rozwiązań, które wymieniliśmy powyżej.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *