Niebezpieczeństwa telefoniczne

Niebezpieczeństwa telefoniczne

W dzisiejszych czasach nikt sobie nie wyobraża codziennego funkcjonowania bez smartfona. Użytkownicy telefonów komórkowych, są narażeni na niebezpieczeństwa jakie niesie za sobą nierozważne ich używanie. Może ono doprowadzić do uzależnienia od telefonu czyli tak zwanego fonoholizmu. Jego przyczyny bywają różne. Zalicza się do nich między innymi: lęk przed samotnością, próbę zaspokojenia przynależności do grupy rówieśniczej, akceptacji, potwierdzenia, że jest się dla innych ważnym, oraz także nie radzenia sobie z otaczającą rzeczywistością.

Telefony komórkowe mogą również powodować u nas duży stres. Ciągle dzwonienie i brzęczenie telefonu, w czasie gdy jesteśmy zajęci może doprowadzić nas granic wytrzymałości. Wewnętrzny nakaz, który mówi nam, że powinniśmy natychmiast odpowiedzieć na telefon jest objawem ciągłego słuchania dźwięku naszego smartfona. Nadmierne jego używanie wiąże się ze stresem, niepokojem, brakiem snu i depresją. Nazbyt długie i częste korzystanie z telefonu komórkowego może powodować bóle pleców. Jeśli używasz telefonu przez dłuższy czas, możesz odczuwać bóle karku. Ponadto, chociaż szybkość, z jaką piszesz smsy może robić wrażenie na twoich znajomych, może też powodować stany zapalne w twoich stawach.Mimo prawnego zakazu rozmawiania przez telefon podczas jazdy samochodem, wiele osób wciąż to robi. To prowadzi do zmniejszenia naszej koncentracji w czasie jazdy i może to doprowadzić do wypadku. Telefony komórkowe mogą doprowadzić również do zmęczenia wzroku. Częste nasze spoglądanie na smartfony jest bardziej szkodliwe dla naszego wzroku niż patrzenie na ekran komputera. Wiadomo, że większość z nas posiada telefony typu smartfon i ma łatwy dostęp do internetu.

Niesie to dużo niebezpieczeństw. Głośne są sprawy związane z przemocą rówieśniczą i dręczeniem za pomocą między innymi: mediów społecznościowych, które mogą nawet doprowadzić do samobójstwa osoby dręczonej. Polega ona na wykradaniu i upublicznianiu intymnych zdjęć czy też filmów. Korzystanie z telefonu komórkowego może doprowadzić również do różnego rodzaju wirusów, do kontaktów z porno grafią, do kradzieży pieniędzy, czy też kradzieży tożsamości.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *