Kto najczęściej dzwoni z nieznanych numerów?

Kto najczęściej dzwoni z nieznanych numerów?

Nieznane numery coraz częściej dzwonią do nas. Często mamy wątpliwości co do tego czy odebrać. Nasze wątpliwości wynikają z coraz większym nagłaśnianiem meto działań oszustów. To właśnie oni najczęściej dzwonią do nas z nieznanych numerów. Ogólnie mówi się, że telemarketerzy to osoby, które nie mają własnego życia i dlatego tak wydzwaniają do ludzi. Wynika to z tego, że bardzo duża ilość osób narzeka na połączenia w weekendy, o późnych porach, a nawet w nocy. Aby mówić o nieznanych numerach warto umieć odróżnić pracę telemarketera, a oszusta który podaje się za telemarketera. Jeśli chodzi o tą pierwszą grupę to oni wykonują zadania ujęte w umowie. Bardzo często ich zarobek zależny jest od efektywności ich pracy. Im więcej osób zechce skorzystać z ich oferty tym oni mają wyższą wypłatę. Bardzo często prawdziwi telemarketerzy są myleni z tymi fałszywi. Wpisując obcy numer w przeglądarkę Internetową, w 95% komentarze jakie znajdziemy będą negatywne. Tak się dzieje ze względu na to, że dużo osób nie lubi telemarketerów. Po przeanalizowaniu, rozumiem obie strony: telemarketera prawdziwego oraz osobę z którą chce nawiązać kontakt. Ten pierwszy wydzwania tak często ponieważ tylko dzięki dobrej premii jego wypłata jest na takim poziomie, że nie brakuje na rachunki i wyżywienie. Z drugiej strony ilość połączeń w ciagu jednego dnia potrafi być tak duża, że nawet osoba ze stoickim spokojem może w końcu się zdenerwować. Każdy z nas ceni sobie spokój po pracy, a jedyne o czym chce myśleć to o relaksie. Bardzo często obce połączenia to uniemożliwiają.

Coraz więcej osób zanim odbierze nieznany numer, sprawdza go w sieci. Jest to dobre rozwiązanie w przypadku, gdy chcemy mieć pewność, że numer należy do telemarketera. Jak sprawdzić właściciela obcego połączenia? To bardzo proste. Wystarczy, że w wyszukiwarkę Internetową wpiszemy nieznany numer. Po zatwierdzeniu możemy zobaczyć kilka scenariuszy. Pierwszy z nich to brak wyników związanych z poszukiwaną frazą. Jest to dobra wiadomość. Świadczy o tym, że za danym połączeniem kryje się najprawdopodobniej osoba prywatna. Taki wynik jest bardzo pożądany ze względu na to, że możemy spokojnie oddzwonić pod wybrany numer, albo zaczekać aż ktoś sam do nas zadzwoni. Niestety, taki scenariusz bardzo rzadko widzimy. Innym wyświetleniem może być konkretna placówka albo instytucja. Oznacza to, że nieznany numer należy właśnie do tego miejsca, które zobaczyliśmy. Jeśli załatwiamy jakieś sprawy w wyświetlonej instytucji to jesteśmy w stanie powiązać to z konkretną osobą dzwoniącą i lub celem połączenia. Ostatnim możliwym i najczęściej spotykanym wynikiem wyszukiwania jest bardzo dużo stron powiązanych z nieznanym numerem, który wpisaliśmy w wyszukiwarkę.

O czym to świadczy? Bez analizowania każdej ze strony ciężko mieć konkretne wnioski, ale na pewno połączenia z tego numeru nie są mile widziane na wyświetlaczu telefonu. Z mojego doświadczenia (bardzo często mam przyjemność sprawdzania nieznanych numerów w sieci) wiem, że za nieznanymi numerami najczęściej stoją oszuści. Ich metody działania są coraz częściej opisywane w sieci. Powstały nawet kampanie ostrzegające przed oszustami w sieci. Jeśli chcemy zgłosić próbę wyłudzenia danych to został powołany specjalny zespół badawczy CERT Polska. Zajmuje się on głównie ochroną cyberbezpieczeństwa i analizowaniem każdego zgłoszenia o potencjalnym oszustwie. Osoby nieuczciwe najczęściej działają przy użyciu telefonu komórkowego. Zdarza się również, że otrzymujemy podejrzane linki w wiadomościach SMS oraz e-mail. Tego typu komunikaty, możemy przesłać bezpośrednio na telefon komórkowy zespołu badawczego CERT Polska. Jeśli dana domena zostanie potwierdzona jako niepożądana to zostanie dopisana do specjalnej listy ostrzegawczej.

Warto podkreślić, że oszuści najczęściej dzwonią z nieznanych numerów, ponieważ pozostają wtedy anonimowi. I często czują się bezkarni. Powinniśmy zachować szczególną ostrożność w kontaktach telefonicznych z nieznanymi numerami. Odebranie takiego połączenia, bardzo często kończy się częstszym wydzwanianiem pod nasz numer. Oszuści kryjący się za takimi numerami coraz częściej dzwonią nawet o późnych godzinach wieczornych jak i w nocy. Wynika to z tego, że liczą na utratę czujności przez nas. Ludzie widząc nieznany numer dzwoniący w nocy, często wyobrażają sobie że komuś z naszych bliskich przydarzyło się coś złego. I właśnie na to liczy oszust dzwoniący z nieznanego numeru.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *