Wyszukiwanie kogoś po numerze telefonu

Wyszukiwanie kogoś po numerze telefonu

Co zrobić, gdy po raz kolejny dzwoni do nas nieznany numer? Czy powinienem odebrać, a może zignorować? Kto może się kryć za takim połączeniem? Czy jest ono bezpieczne? A może to jakiś oszust? Coraz więcej osób zadaje sobie te pytania. W większości przypadków udaje się odnaleźć odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Jeśli mamy odpowiednie podejście do danej sprawy to dla nas lepiej. Denerwowanie się i blokowanie nieznanych numerów nie jest rozwiązaniem. Najlepiej sprawdzić kto do nas dzwonił i w jakiej sprawie. Można to sprawdzić zupełnie za darmo. Jeśli mamy podłączenie do sieci to nie będzie większego problemu w znalezieniu stosownych informacji. Wystarczy w wyszukiwarkę Internetową wpisać nieznany numer i zatwierdzić. Najczęstszym wynikiem jest pojawienie się kilku stron powiązanych z naszą frazą. Czasami po nazwach strony jesteśmy w stanie stwierdzić czy połączenie jest bezpieczne. Jeśli w kilku tytułach czytamy, że numer został oceniony jako nękający, spam bądź niebezpieczeństwo to wiemy, żeby lepiej nie odbierać. Bardzo często takie informacje nie zaspokajają naszej ciekawości. Dalej nie wiemy kto dzwonił ani w jakiej sprawie. Takie hasła sugerują nam, że połączenie nie należy do bezpiecznych. Aby poznać właściciela numeru, należy pootwierać kilka stron w osobnych zakładkach i zweryfikować zawarte w nich informację.

Analizując każdą z osobna należy zwrócić uwagę na liczbę odsłon czy wyszukiwań tego numeru, stopień bezpieczeństwa, liczbę opinii oraz ich wartość merytoryczną. Bardzo często spotkamy się z komentarzami, które tylko ogólnikowo nas informują, że numer jest niepożądany. W takich przypadkach czytamy najczęściej spam, blokować, głuchy telefon, automatyczna sekretarka, telemarketer itp. Zatrzymajmy się na trochę dłużej tylko i wyłącznie na stronach, które zawierają pomocną treść merytoryczną. Za przydatne wpisy uważamy te, dzięki którym dowiadujemy się kto dzwonił (albo za kogo się podawał) i w jakim celu. Drugim wynikiem jest pojawienie się konkretnej instytucji, placówki, firmy, sklepu. Jeśli nieznany numer jest powiązany z zarejestrowaną działalnością, tzw. sieciówką, Urzędem Miasta, Publicznym Przedszkolem to na pewno się o tym dowiemy. Niestety nie po samym powiązaniu z takim miejscem, nie jesteśmy w stanie stwierdzić po co ktoś do nas dzwonił. Chyba, że mamy jakieś sprawy niezałatwione w danej placówce np. reklamacja odzieży, wniosek w Urzędzie Miasta. Albo dziecko w danej szkole, przedszkolu lub żłobku. Tylko w taki sposób możemy naprowadzić się na informację w jakiej sprawie ktoś się z nami kontaktował. Najlepiej w takim wypadku po prostu oddzwonić pod ten numer.

Ostatnim wynikiem, który bardzo rzadko spotykamy jest brak powiązanych stron z wyszukiwaną frazą. Czytając taki komunikat, możemy z dużą dozą pewności stwierdzić, że za nieznanym numerem kryje się osoba prywatna. Z jednej strony dobrze, że nie ma powiązanych stron z obcym połączeniem, ale z drugiej są też i tego wady. Brak powiązań jest dobry, ponieważ możemy wykluczyć telemarketerów, oszustów itp. Więc połączenie powinno należeć do bezpiecznych. Jednak dalej nie wiemy kto próbował się z nami skontaktować i w jakim celu. Nie pozostaje nam nic innego jak oddzwonić pod ten numer. Tylko w taki sposób uzyskamy interesujące nas informację. Jeśli nie chcemy sami wyjść z inicjatywą, to równie dobrze można zaczekać aż ktoś ponownie do nas zadzwoni z tego numeru.

Sprawdzić nieznany numer można zupełnie za darmo przy użyciu wyszukiwarki Internetowej. Powinniśmy mieć około 15 minut wolnego czasu, aby prześledzić informacje znalezione na różnych stronach. Jeśli chcemy znać odpowiedź na pytanie czy numer jest bezpieczny albo czy można odebrać to myślę, że znajdziemy odpowiedzi o wiele wcześniej. Ze względu na to, że wiele tytułów zawiera te informację i nie trzeba analizować każdej strony z osobna. Ja polecam dokładnie sprawdzać każdy numer ze względu na to, że nie raz komentarze różnią się od siebie. Dzieje się tak, ponieważ każdy człowiek inaczej może odbierać pewną sytuację. Jedni lubią odpowiadać na pytania telemarketerów, a dla innych to strata czasu. Ten drugi opisując numer napisze, że dany numer jest niebezpieczny, a pierwszy zaznaczy że można odebrać. Dlatego tak ważne jest analizowanie przeczytanych komentarzy.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *