Czyj to numer telefonu? Sprawdź to za darmo!

Czyj to numer telefonu? Sprawdź to za darmo!

Coraz częściej spotykamy się z problemem dotyczącym niechcianych połączeń. Niekiedy możemy zobaczyć nawet kilkanaście połączeń w ciągu dnia od nieznanych numerów. Na ten moment nie ma znaczenia w jakich godzinach dzwonią. Kiedyś można było przypuszczać, że telemarketerzy dzwonią tylko w godzinach np. od 8 do 18. Teraz potrafimy mieć połączenia wieczorami, a nawet w nocy. Myślę, że dzwonią o późnych porach, aby osoba zaspana nie popatrzyła na wyświetlacz i automatycznie odebrała połączenie. Często, gdy słyszymy dźwięk telefonu w nocy odbieramy, bo myślimy że komuś z naszych bliskich przydarzyło się coś złego. Bardzo rzadko takie scenariusze się potwierdzają.

Nieznany numer można sprawdzić i to całkowicie za darmo. Jeśli mamy połączenie z Internetem to już pół sukcesu jest. Drugie pół to odpowiednie zweryfikowanie informacji znalezionych. Ale zacznijmy od początku. Aby sprawdzić kto kryje się za danym numerem wystarczy w wyszukiwarkę Internetową wpisać numer, który nas interesuje i zatwierdzić enterem lub kliknąć „szukaj”. Jeśli za danym numerem kryje się oszust, telemarketer to wyświetli nam się mnóstwo wyników wyszukiwań. Otwieramy kilka stron w osobnych zakładkach. Dlaczego nie wszystkie? Ponieważ może ich być ich tak dużo, że braknie nam dnia na weryfikację wszystkich. A poza tym najwięcej informacji znajdujemy najczęściej w pierwszych 6-8 wynikach wyszukiwania. W przypadku, gdy zależy nam na szczegółowych informacjach kto dzwonił i co od nas chciał, radzę nie tracić czasu na strony z informacjami ogólnikowymi (spam, nie odbierać..). Lepiej poświęcić parę minut więcej na te, które naprowadzają nas na właściciela numeru. Komentarze, które czytamy na każdej ze stron, umieszczają osoby które odebrały połączenie z tego numeru. Należy pamiętać, że opinie ludzi mogą się od siebie różnić, ze względu na to że możemy inaczej odbierać dane sytuacje oraz osoby, które dzwonią. Jeśli komentarze pokrywają się ze sobą na kilku stronach, to możemy podejrzewać że są to informacje prawdziwe.

Po wpisaniu numeru nieznanego w wyszukiwarkę możemy nie otrzymać żadnego wyniku wyszukiwania. Jest to dobra wiadomość, ponieważ wiemy że nie dzwonił do nas żaden oszust czy telemarketer. Brak informacji najczęściej oznacza, że za danym numerem kryje się osoba prywatna. W takim przypadku możemy sami oddzwonić lub poczekać, aż ten numer znów będzie chciał się z nami skontaktować i wtedy odebrać. Rzadko, ale jednak się zdarza, że numer o którym szukamy informacji jest powiązany z jakąś placówką, instytucją. Jest to najlepszy scenariusz jaki możemy zobaczyć. Jeśli numer jest ogólnie dostępny to wpisując go w wyszukiwarkę możemy od razu zobaczyć stronę powiązaną np. Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna, Urząd Miasta, Sąd Rejonowy, Kancelaria Adwokacka, Przedszkole Samorządowe nr 1234 itp. Znając już takie informacje, możemy oddzwonić i zapytać w jakiej sprawie ktoś do nas dzwonił. Takie instytucje rzadko kiedy same oddzwaniają.

Sprawdzenie nieznanego numeru wcale nie zajmuje dużo czasu. Warto poświęcić parę minut na weryfikację połączenia, niż później żałować że się tego nie zrobiło. W dzisiejszych czasach coraz więcej odnotowuje się przypadków oszustw telefonicznych. Takie osoby wydzwaniają nawet po kilka razy w ciągu dnia. Po odebraniu przedstawiają się za kogoś kim nie są i próbują nas namówić na jakąś „korzystną” ofertę, bądź wyłudzić nasze dane osobowe. Zdobywając informacje, które ich interesują, najczęściej skazujemy siebie na utratę kilkaset lub kilka tysięcy złotych. Oszuści potrafią być bardzo przekonujący, rozmawiając z nami przez telefon. Często podają się za przedstawicieli banku, bądź instytucję związaną z windykacją. Dlaczego te profesje? Ponieważ najmniej wzbudzają podejrzeń, gdy oszust prosi o dane wrażliwe w celu potwierdzenia tożsamości właściciela numeru. Musimy zapamiętać, że nigdy nie wolno podawać swoich danych osobowych osobie obcej przez telefon. Jaką mamy pewność, że faktycznie rozmawiamy z tą osobą, za którą się podaje? Żadną. W takich przypadkach radzę udać się osobiście do banku na spotkanie z doradcą finansowym.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *